20.6.2018

První krok v Challenger Cupu naši hoši proti Kubě zvládli na výbornou

První zápas naši borci v bojích o jednu vstupenku do FIVB Nations League v Portugalsku zvládli bez ztráty setu. Kubu "vyprovodili" 3:0 a postup do semifinále Challenger Cupu je na dosah.

Kuba - Česká republika 0:3 (19:25, 22:25, 21:25)

Sestavy

Kuba: Hernandez, Rojas, Castro, Arredondo, Suarez, Rodriguez, libero Alvarez

Česká republika: Janouch, Finger, Zajíček, Sobotka, Michálek, Džavoronok, liberoMoník. Střídal: Hadrava

Svěřenci trenéra Nekoly vstoupili do utkání odvážně a koncentrovaně. Od začátku setu byli lepším týmem a pouze před koncovkou prvního setu nechali soupeře dotáhnout na rozdíl tří bodů 19:16. Set Češi zaslouženě vyhrávají 25:19.

Druhý set začínají čeští volejbalisté opět ve velkém stylu a trenér kubánského týmu si vybírá první oddechový čas za stavu 12:6 v náš prospěch. Další body na sebe nenechají dlouho čekat a skvělou hrou na podání a dohrávání chycených míčů vítězíme i ve druhém setu 25:22.

Třetí set a další parádní začátek. Kubánci s námi drží dlouho krok, český národní tým však odskakuje na rozdíl čtyř bodů 18:14. Kubánský tým se nevzdává a do koncovky ještě stav snižuje. Na více to ale nestačí a výborným týmovým výkonem Češi vyhrávají 3:0.

České ohlasy po utkání

Michal Nekola (trenér): „Předvedli jsme spolehlivý výkon, kdy jsme celý zápas tlačili servisem. Velice slušně jsme dnes bránili a hlavně jsme dnes hráli velice dobře na ztrátu, což bylo v tomto utkání klíčové a dovedlo nás to k vítězství.“

Jakub Janouch (kapitán): „Dnes jsme rádi za vítězství ve třech setech, protože turnaj bude dlouhý a každý ušetřený set pro nás bude dobrý. Ve všech setech jsme dnes vedli, takže jsme si usnadnili práci. Kubánci nám hodně pomohli tím, že hodně chybovali. Nyní se již soustředíme na zítřejší zápas.“

Autor: Jakub Salon – manažer družstva, foto FIVB