20.8.2017

2017 MS U19: Češi po výhře nad Mexikem zdolali také Čínu!

Čeští volejbalisté do 19 let (99/00) porazili ve svém třetím utkání na Mistrovství světa v Bahrajnu Čínu ve čtyřech setech a mají po třech duelech ve skupině D celkem šest bodů! Gratulujeme!

2017 MS U19 (Bahrajn):

Česká republika - Čína 3:1 (22:25, 25:16, 25:20, 25:22)

Sestava ČR: Piskáček, Šotola, Vašina, Svoboda, Polák, Horák, libero: Pavlíček. Střídali: Toman, Drozen.

V utkání s Čínou jsme byli od začátku lepším týmem. V polovině prvního setu jsme se dostali trochu do úzkých, když jsme místo hladkého vstupu do 2TT, vedli jsme 15:12 a soupeře jsme po sérii chyb (zbytečně tečovaný míč směřující jasně do autu, aut, špatný příjem), dovolili soupeři nadechnout se a vyhrát první set (8:6, 16:16,20:21). Od druhého setu jsme čínské řady ničili velmi dobrým podáním a hlavně útokem ze zóny IV (oba naši smečaři se dostali vysoko přes 50%) a obranou.

Druhý set byl z naší strany jasnou dominancí (8:3, 16:8, 21:13), podobný průběh měl i set třetí (8:4, 16:10, 21:15). Poslední dějství bylo dramatičtější. Měli jsme špatný vstup do setu 4:8 a až do druhého TT jsme soupeře dotahovali (14:16) a navrch jsem se dostali až kolem dvacítky (21:18). Tento náskok jsme pak celkem s přehledem ubránili a set i zápas dohráli.

Zítra máme volno, před ním skupinu D vedeme. To se však pravděpodobně po zítřejších zápasech (IRI - CHN, ITA - MEX) změní  a tak se o našem umístění rozhodne až poslední hrací den základních skupin v úterý v utkání s velmi dobrým Iránem (23.8.2017 od 19:00 bahrajnského času). Nicméně je nezměnitelné, že postupujeme do osmifinále.

Z rozpáleného a dusného Bahrajnu zdravíme domů. CZE U19!

Autoři: Luděk Kohlmann a Michal Mezera, foto: FIVB

Český pohár 2017/2018 muži - 3. kolo

Fatra Zlín - ČZU Praha 3:2 (22:25, 19:25, 25:21, 25:20, 15:6), na zápasy 2:0 - postupuje Zlín

SK Euro Sitex Příbram - VK Benátky nad Jizerou 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:19), na zápasy 2:0 - postupuje Příbram