29.4.2017

Fantazie! Famózní kadeti 99/00 porazili na 2017 ME U19 volejbalovou velmoc Rusko a míří do finále!

Waau, tak to je něco! Pouť českých kadetů 99/00 evropským šampionátem v Maďarsku a Slovensku pokračuje ve velkém stylu! České volejbalové naděje po postupu ze skupinové fáze nastoupili v sobotu odpoledne v semifinále proti jedné ze světových volejbalových velmocí - Rusku a ani ta Čechy nezastavila! Po naprosto skvělém výkonu porazili svěřenci trenéra Jiřího Zacha Rusko 3:2 a slaví postup do finále ME U19 2017! V něm narazí na celek Itálie. Obrovská gratulace!

ČESKÁ REPUBLIKA – RUSKO 3:2 (-16,22,-18,23,10)

Sestava ČR: Piskáček, Svoboda, Polák, Šotola, Vašina, Horák; libero Pavlíček; Střídali: Humler, Šulc, Drozen, Roháček.

Ondřej Piskáček (kapitán České republiky): „Neskutečné, neskutečné!! Dokázali jsme to!“

Jiří Zach (trenér České republiky): „Jsem na svůj tým neskutečně hrdý. Dokázali jsme z pozice Davida vzdorovat volejbalovému Goliášovi, a co víc porazili jsme ho! Obrovitým Rusům jsme se vyrovnali ve volejbalových dovednostech. Rozhodla naše odvaha a obrovité srdce, které jsme do této bitvy vložili"

V prvním setu jsme trochu podlehli dojmu ze soupeře. Obrovití Rusové, a že náš tým určitě nepatří k volejbalovým trpaslíkům, budili respekt u našich útočníků. Relativně jasný průběh (4:8, 11:16,16:21) přinesl Rusům první set.

Do druhého setu se jako první oklepal Lukáš Vašina, který nejen skvěle přihrával, ale začal se prosazovat na síti a pozvedl náš bojový prapor nahoru. Celý set to byli Češi, kdo byl ve vedení (8:5, 16:12, 19:25) a rázem bylo vyrovnáno.

Liché sety nám v té době moc nešly. Rusové znovu získali vedení na svou stranu (6:8, 12:16, 15:21) a vypadalo to zle, nedobře.

Ve druhé polovině čtvrtého setu došlo ke zlomu. Naši hráči vystupňovali své úsilí. Začali jsme daleko lépe přihrávat, probudila se levačka Marka Šotoly, jednodušeji jsme hráli na ztrátu a zlepšili jsme obranu. Rusové viditelně znervózněli. Na tabuli svítilo 2:2 a začínalo se vlastně znovu.

Češi pokračovali v euforickém výkonu i ve zkráceném setu! Od začátku Rusy mleli (5-2, 10-6, 12-7). Za stavu 14:10 soupeř nezpracoval podání Pepy Poláka, nejvíce bodující hráč utkání Marek Šotola nekompromisním blokem skládá vítězný míč! Je hotovo, Česká republika postupuje do FINÁLE!

Poděkování patří nejen hráčům a realizačnímu týmu, ale i všem trenérům, kteří se na výchově těchto hráčů podíleli.

ZDE naleznete kompletní fotografie z utkání.

Autoři: Luděk Kohlmann a Michal Mezera, foto: CEV

Fotogalerie
Český pohár 2017/2018 muži - 3. kolo

SK Euro Sitex Příbram - VK Benátky nad Jizerou 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:19), na zápasy 2:0 - postupuje Příbram