27.4.2017

Fantazie! Mise splněna na 200 %, nyní chceme ale medaili, hlásí kadeti po postupu!

Vynikající výsledky i skvělé výkony předvádějí čeští kadeti 99/00 na 2017 ME U19! V dnešním klíčovém utkání zdolali Rumunsko 3:0 (21, 10, 20) a postupili do semifinále ME! Zároveň mají již jistou účast na 2017 MS v Bahrajnu i na 2017 EYOU v Maďarsku! Obrovská gratulace!

První část mise splněna na 200%!!

ČESKÁ REPUBLIKA – RUMUNSKO 3:0 (21, 10, 20)

Sestava ČR: Piskáček, Svoboda, Polák, Šotola, Vašina, Varous, libero: Pavlíček. Střídal: Horák.

Ondřej Piskáček (kapitán České republiky): „Teď nemám slov. Musím si to trochu zažít. Každopádně jsme si splnili životní sen. Moc jsme pracovali, abychom mohli tyto pocity zažít. Jsem na tým moc, moc hrdý…“

Jiří Zach (trenér České republiky): "Dnešní zápas byl psychicky strašně těžký. Každý z nás si uvědomoval, o co jde. Klobouk dolů před hráči, že to tak zvládli. Dostali jsme Rumuny pod soustavný tlak a vyjma chvilkového zaváhání ve třetím setu jsme ukázali, že máme nejen vyšší motivaci, ale jsme lepší ve všech volejbalových dovednostech. Jsem šťastný, že se nám podařilo takto korunovat více než tříleté tréninkové úsilí. Postoupili jsme po letech do hry o medaile i na MS a to se nezapomíná!"

V úvodu prvního setu jsme se trošičku trápili, ale stav 7:8 při prvním TT jsme brzy zlomili a soupeři odskočili. Do druhého TT jsme šli za stavu 16:12. Kolem dvacítky jsme, již trochu tradičně, dovolili soupeři se nadýchnout (22:20). Pak se však ujal taktovky nejvíce bodující hráč utkání Marek Šotola a koncovka byla naše. Druhý set se proměnil v naši exhibici. K dosažení kýžené mety nám chybí jediný set!

Vyrovnaný začátek, vedení v celém průběhu setu, slabší chvilka, tryskající radost, tak by se dal popsat průběh třetí, poslední sady. Vedli jsme již 17:12 a viděli jsme se tam… možná i chvilkové uspokojení umožnilo Rumunsku snížit na 19:18. Po našem timeoutu jsme se však oklepali a set dotáhli do vítězného konce.

Pak propukla nelíčená, ze srdce tryskající radost… Po čtrnácti letech jsme zase ve hře o medaile a na MS. Teď si pojďme užít, zároveň však již v sobotu hrajeme o finále. Rusové jsou velcí favorité, my však nemáme co ztratit!

ZDE naleznete kompletní fotografie z utkání.

Český pohár 2017/18 ženy - 2. kolo

Přerov - Šternberk 0:3 (21:25, 19:25, 18:25) 15. ZŠ Plzeň - VK Brno 1:3 (14:25, 25:22, 18:25, 21:25)

VK Dukla Liberec - PVK Olymp Praha 3:2 (24:26, 25:19, 25:22, 22:25, 15:10)

2017 CEV ME ženy, finále

Finále: Nizozemsko - Srbsko 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 18:25) 3. místo: Ázerbájdžán - Turecko 1:3 (25:22, 21:25, 14:25, 8:25)

2017 CEV ME ženy - Baku - semifinále

Nizozemsko - Ázerbájdžán 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 25:27, 15:12)   Srbsko - Turecko 3:0 (25:17, 25:12, 25:21)