28.8.2017

Návrat kadetů z 2017 MS U19 v Bahrajnu

Na letišti Václava Havla v Ruzyni je normální pondělní provoz. Tisíce cestujících přilétá, tisíce odlétá. Ale málokdo ví, že krátce po obědě přistálo letadlo s naší veleúspěšnou reprezentací do 19 let (99/00). Letošní mistři Evropy se vracejí z Bahrajnu, kde právě skončilo MS U19. A vracejí se s nádherným 7. místem a skalpem Brazilců. A ještě jedna zajímavost, kterou asi nevíte? Naši borci v tomto reprezentačním jaru a létu neprohráli ani jeden tiebreak. A to samo o sobě mluví o morální síle tohoto družstva. Přímo u příletu jsme vyzpovídali kapitána a nejvíce bodujícího hráče našich kadetů.

Kapitán U19 – Ondřej Piskáček – Dukla Liberec

Ondro, jak se ti „velelo“ mistrům Evropy a sedmému družstvu z mistrovství světa ?

„Velet“ takto úspěšnému družstvu je pro mě čest. Zase tak složité to nebylo…. (úsměv). Doufám, že se udržíme pohromadě a budu moci tuto partu vést i nadále.

Byli jste pohromadě vlastně až na pár dní skoro 5 měsíců, nepřišla nějaká „ponorka“?

Musím uznat, že chemie v našem týmu funguje skvěle a žádné větší problémy nenastaly.

A co dál? Potkáte se v tomto složení v seniorském národním mužstvu?

No, to je ještě asi daleko, nicméně bude záležet na každém z nás, jak se k volejbalu postaví. Já jsem ale pevně přesvědčen o tom, že nás jen tak něco nerozdělí a budeme se potkávat v tomto složení i nadále.

Univerzál U19 – Marek Šotola – Jihostroj České Budějovice

Marku, jaký je to pocit, když o sobě čteš na stránkách FIVB?

Určitě je to příjemný pocit o sobě číst na stránkách světové volejbalové federace. Ale do budoucna to znamená, že musím na sobě ještě víc makat.

Tvůj otec byl úspěšný blokař. Co tě táhlo na post univerzála nebo jsi to dostal „nalajnované“?

No, já jsem původně začínal na smeči, ale příjem nebyl úplně moji silnou stránkou. Protože jsem levák, tak volba byla jasná.

V klubu budeš „krýt“ záda Křesťanovi, cítíš šanci po tomto úspěchu stát se jedničkou i v Jihostroji?

Tak já doufám, že v letošní sezóně nějakou tu šanci dostanu a budu moci získávat další zkušenosti.

Na klucích i realizačním týmu bylo vidět, že toho po letošní dlouhé reprezentační sezóně mají „plné zuby“. Všichni spěchali domů, odpočinout si, možná mrknout na naše chlapy v Polsku proti Itálii a začít se chystat na povinnosti ve svých klubech.

V této partě se sešla generace, která je určitě příslibem budoucích úspěchů pro český volejbal. Jména jako Šotola, Vašina, Horák, Svoboda jste již v té naší volejbalové kotlině určitě slyšeli. Ale pozor, to je již další generace Honzátků, Komínů a dalších. Přejeme klukům hlavně zdraví, štěstí a hodně úspěchů jak ve sportu, tak v osobním životě. Ať jejich píle nepoleví a podobné úspěchy můžeme slavit i s juniorskou a seniorskou reprezentací.

Autor Jiří Carba, foto Irena Horáková Mandelová

Krátké zprávyArchiv
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

 
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – OrPo Orivesi 3:1 (25:15, 15:25, 25:21, 25:19), první zápas 3:0, postupuje Ostrava

 
Pohár CEV 2017/18 ženy

VK Královo Pole Brno – Uralochka-NTMK Ekaterinburg 1:3 (10:25, 28:26, 20:25, 16:25), první zápas 0:3, postupuje Jekatěrinburg

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015