24.8.2017

Skvělé zprávy z 2017 MS U19 v Bahrajnu! Češi mezi elitou světového volejbalu!

Fantazie! Čeští volejbalisté do 19 let (99/00) si zajistili dnešní osmifinálovou výhrou proti favorizované Argentině postup mezi nejlepší světovou osmičku! Svěřenci trenéra Jiřího Zacha zdolali těžkého soupeře 3:1 na sety a mohou se těšit na zítřejší čtvrtfinálový duel proti Japonsku (12:00 SEČ)! Gratulujeme!

Osmifinále 2017 MS U19:

Česká republika - Argentina 3:1 (22,22,-20,21)

Sestava ČR: Piskáček, Šotola, Svoboda, Vašina, Polák, Horák, libero Pavlíček. Střídali: Šulc, Toman.

Statistika: ZDE

Do osmifnálového utkání s minulými finalisty MS jsme nevstoupili dobře. Do prvního TT jsme šli za stavu 4:8, pak se naše hra začala blížit tomu, co jsme si před utkáním stanovili a začali jsme z náskoku Jihoameričanů ukrajovat a do koncovky už jsme vedli (16:15, 21:19).

Druhý set měl podobný průběh (4:8, 14:16), ale do koncovky šli lépe naši soupeři 21:19. Za stavu 22:21 ve prospěch Argentiny si vzal jihoamerický trenér timeout, který trval neuvěřitelných 43 minut. Na jeho konci se totiž rozezněl požární hlásič a chvíli to vypadalo, že v hale hoří. Pak se ukázalo, že podavači míčů, čekající na další utkání, v rozcvičovací hale hráli fotbálek a míčem se trefili přesně do hlásiče a spustili alarm. Celých čtyřicet minut se hledal někdo, kdo alarmu umí vypnout. Nakonec se to povedlo poměrně brutálním zásahem šroubováku do hlásiče. Nicméně pro nás nejdůležitější bylo to, že soupeř již nedokázal otočit na ztrátu a na tabuli tak svítilo 2:0 pro nás.

Argentina tu již dokázala dvakrát otočit utkání ze stavu 0:2 na 3:2. S vírou, že to vyjde i potřetí, šli i do třetího setu. Překvapivě jsme to byli my, kdo na začátku vedl (8:5), ale podle přísloví "lehce nabyl, lehce pozbyl" jsme již do TT2 prohrávali 14:16 následně i 21:17 a set jsme, nutno podotknout zaslouženě, prohráli.

Nesrazilo nás to. Celý čtvrtý set jsme byli na koni (8:7, 16:10, 21:16) a nakonec zaslouženě slavíme vítězství 3:1 a postup mezi osm nejlepších!

Ohlasy po zápase:

Jiří Zach (trenér České republiky): "Hráli jsme velmi pečlivě to, co jsem si předsevzali. Musím pochválit svůj realizační tým za výbornou analýzu soupeře a přípravu na zápas. Trochu se mi zdálo, Argentinci šli do zápasu přesvědčeni, že nás porazí a jen velmi těžce se vyrovnávali s tím, že jsme minimálně srovnatelní. Gratuluji celému družstvu!"

Ondřej Piskáček (kapitán České republiky): "Děkuji celému týmu a jsem na něj hrdý. Byli jsme dobře takticky připraveni a naši dobrou obranu jsme dokázali realizovat v útoku. Splnili jsme si první postupný cíl a jsme mezi osmi nejlepšími na světě. Zítra se proti Japonsku ani náhodou necítíme předem poraženi. Držte nám doma palce."

Zítra ve 12:00 SELČ proti Japonsku. I já se připojuji k prosbě kapitána. Češi do toho!

Autoři: Luděk Kohlmann a Michal Mezera, foto: FIVB

Český pohár 2017/2018 muži - 2. kolo

Dobřichovice - Ústí 1:3, Bučovice - ČZU Praha A 1:3, 24. 10. Beskydy - Ostrava

Český pohár 2017/18 muži - 2. kolo

Turnov - Odolena Voda 0:3 Drásov - Příbram 0:3 Tesla Brno - Zlín 0:3

Český pohár 2017/18 ženy - 2. kolo

Přerov - Šternberk 0:3 (21:25, 19:25, 18:25) 15. ZŠ Plzeň - VK Brno 1:3 (14:25, 25:22, 18:25, 21:25)

VK Dukla Liberec - PVK Olymp Praha 3:2 (24:26, 25:19, 25:22, 22:25, 15:10)

2017 CEV ME ženy, finále

Finále: Nizozemsko - Srbsko 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 18:25) 3. místo: Ázerbájdžán - Turecko 1:3 (25:22, 21:25, 14:25, 8:25)

2017 CEV ME ženy - Baku - semifinále

Nizozemsko - Ázerbájdžán 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 25:27, 15:12)   Srbsko - Turecko 3:0 (25:17, 25:12, 25:21)