16.5.2009

Bezpečně za druhou překážkou

CZE-MLD 3:0 (16, 10 , 16)
Základ: Muhlsteinová, Plchotová, Kallistová, Adlerová, Havlíčková, Havelková, libero Tomanová. Střídaly: Jelínková, Jášová, Vlásková

Během středečního tréninku jsme přišli o dvě hráčky, když v jeho průběhu odkulhala s bolestivým svalovým zraněním kapitánka Bucková, ke které se později přidala také Kučerová. V základní sestavě je nahradily Kallistová a Adlerová.

Moldavanky se do zápasu pustily bez známky respektu a zpočátku s našimi hráčkami držely krok, ale to netrvalo dlouho. Již za našeho vedení byl první set přerušen na půl hodiny kvůli výpadku v dodávce elektřiny, a celkem tak trval více než hodinu.

Bezprostředně po změně stran se v hale bohužel opět setmělo, tentokrát na celou hodinu. Po dalším krátkém rozcvičení zápas pokračoval, ale ospalí diváci se žádného dramatu nedočkali. Zatleskat mohli po několika rychlých kombinacích Kallistové s nahrávačkou Jelínkovou, která si zápasové tempo přišla vyzkoušet ve druhém setu.

V netradiční pozici přední smečařky se v závěru objevila defenzivní specialistka Jášová a připsala si dokonce úspěšný útok.

Utkání s papírovým outsiderem jsme zvládli bez větších obtíží a nezbývá než doufat, že zítřejší podobný zápas s Albánií, se bude konat bez dalších technických překvapení. I bez výpadků proudu jsou podmínky v místní hale na hranici regulérnosti a jen těžko snesou měřítka důležitého mezinárodního turnaje, kterým kvalifikace na MS je.