19.5.2018

České reprezentantky si z jihu Evropy vezou domů vítězství

Povedený vstup do Golden European League 2018 mají za sebou české reprezentantky. Své první utkání skupiny C zvládly na jedničku a ze Španělska si odvážejí první letošní výhru.

Španělsko – Česká republika 0:3 (23:25, 21:25, 12:25)

Sestava ČR: Valková 4, Kossányiová 16, Purchartová, Toufarová 14, Mlejnková 9, Strušková 5, libera Vaňková, Chevalierová. Střídaly: Holásková 10, Nová, Trnková, Kopáčová 2, Hodanová

Sestava Španělska: Corral Bouza, Rivero, Castellano, Segura, Gonzalez, Correa Esteban, libero Sanchez. Střídaly: Lazaro, Nsungimina

Do prvního setu vlétly Španělky lépe a udržovaly si náskok až do koncovky. Od stavu 23:22 pro domácí ovšem Češky zvýšily koncentraci a set vyhrály. Od té doby byl zápas už v režii našich holek a tak zaslouženě, kolektivním výkonem, vyhrály 3:0.

Zdeněk Pommer (trenér ČR): „Náš dnešní výkon se set od setu zlepšoval. Začátek byl trochu opatrný z obou stran, my jsme ze začátku trochu hůře podávali, ale přesto jsme měli celý zápas pod kontrolou. Zůstáváme nohama na zemi, protože to byl první zápas Evropské ligy, ale výhra 3:0 venku se hodně cení.“

Barbora Purchartová (kapitánka ČR): „První set byl náročný, protože jsme byly stále pod nimi, potom jsme zvládly těžkou koncovku, což bylo rozhodující. Kdybychom ten první set neuhrály, tak by ty další zřejmě byly složitější. Celý zápas jsme hrály týmově, bojovně a zaslouženě vyhrály.“

Autor: Julie Kovářová – manažer družstva, foto CEV

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)