9.7.2017

Češky uspěly na WGP i proti Portoriku, už v noci je čeká "pekelný" souboj s Peru

Začátek zápasu se českému týmu vydařil. Při vedení 7:3 jsme se ale bohužel nedokázali prosadit po dobrém příjmu v útoku a do první technického timeoutu jsme šli za stavu 7:8. Tým Portorika nadále pokračoval v dobré obraně a naše hráčky se jen těžko prosazovaly proti dobře organizované obraně. Poté se karta obrátila a naše holky předváděly parádní blokařské zákroky na síti a byly to hráčky z Portorika, které si doslova vylámaly zuby na našem bloku. V tomto trendu jsme pokračovali i nadále a první set zvítězili 25:20. Druhý set se odehrával v podobném duchu jako konec prvního setu a dobře organizovanou obranou jsme soupeřky nepouštěli do zakončení. Poté přišla na podání hráčka Portorika Stephanie Enright a svým smečovaným podáním nadělala našim přihravačkám potíže. Ve vypjaté koncovce, kdy se obě strany přetahovaly o každý bod jsme nakonec nedokázali uspět a prohráváli set 26:28. Třetí set začali Portoričanky lépe přihrávat a tím i lépe útočit a my jsme museli od začátku setu dotahovat vedení soupeře. V koncovce jsme se dokázali koncentrovat na každý míč a vyhráli důležitý set 25:21. Výborný výkon předváděly holky i nadále a dobrou distribucí nahrávek a chytrostí v útoku si vybudovaly důležitý náskok do koncovky čtvrté sady 19:13. Skvěle zvládnutý set jsme dohráli do konce a udržujeme si prozatím na tomto turnaji neporazitelnost. Zítra nás čeká domácí tým z Peru, který žene kupředu výborné fanatické publikum.

WGP - Peru - 2. zápas:

Česká republika – Portoriko 3:1 (25:20, 26:28, 25:21, 25:18)

Domácí: Smutná, Bednářová, Nachmilnerová, Purchartová, Toufarová, Kossányiová, libera: Dostálová, Vaňková. Střídaly: Kopáčová, Vaňková, Mlejnková, Vincourová, Kohoutová.

Hosté: Ocasio, Santana, Enright, Quesada, Valentin, Sofia Jusino libero: Santiago.

Karolína Bednářová (kapitánka České republiky): „Rozhodně to byl od nás lepší začátek než včera, byl to kvalitní zápas a myslím si, že se na to i z diváckého pohledu dalo dívat. Důležité bylo, že jsme zlepšily příjem a servis, kterým jsme je zatlačily od sítě, kde jsme následně dobře stavěly blok. To jsou aspekty, ve kterých musíme pokračovat a ještě je zlepšovat abychom zítra proti Peru ukázaly to nejlepší z nás, protože nás bude čekat docela velké peklo.“

Zdeněk Pommer (trenér České republiky): „Portoriko je výborný tým. Dnes to byl boj a přetahovaná o každý míč. My jsme se zlepšili oproti včerejšku na příjmu a tlačili jsme soupeře servisem, výborně jsme bránili, sehráli jsme dnes skvělé koncovky. Jedna nám utekla, ale i tak to hodnotím velmi pozitivně. Všechny hráčky, které se dostaly do hry hrály s nasazením a bojovností. Ukázalo se, že můžeme hrát s každým. Na zítřejší zápas se moc těšíme, protože bude plná stodola, 6 – 7 tisíc lidí, na což u nás v Česku nejsme zvyklí.“

Autoři: Jakub Salon a Michal Mezera