26.7.2021

Herní příprava ženské reprezentace na ME odstartovala zápasy ve Švýcarsku

Naše volejbalistky mají za sebou v přípravě na mistrovství Evropy první dvě herní prověrky, o víkendu se utkaly s týmem Švýcarska. Sobotní utkání rozhodla v náš prospěch zvládnutá koncovka prvního setu, která dostala náš tým do herní pohody po zbytek utkání. Neděle přinesla napínavější bitvu, ve které naše reprezentantky dokázaly otočit špatně rozehraný zápas z 0:2 na konečných 3:2 a vrací se tak domů ze Švýcarska se dvěma výhrami. Další sraz ženské reprezentace je na programu v pátek 30. července 2021 v Brně.

První ze série přípravných utkání naší reprezentace dopadla výsledkově dobře. Klíčem k výhře bylo otočení průběhu prvního setu. Během utkání se na hřiště dostaly všechny hráčky. Nejvíce bodující hráčkou byla Šimáňová se 14 body a kapitánka Kossányiová s body 11.

Švýcarsko – Česká republika 0:3 (24:26, 20:25, 18:25), dodatečný set 25:15

Švýcarsko: Pierret, Kunzler, Matter, Strock,Van Rooij, Sulser, libera Deprati, Knutti. Střídaly: Eiholzer, Wieland, Haemmerli, Zurlinden

Česká republika: Kossányiová, Trnková, Orvošová, Mlejnková, Šimáňová, Valková, libera Dostálová, Chevalierová. Střídaly: Hodanová, Kojdová, Bajusz, Pavlíková, Nová, Koulisiani, Svobodová

Statistika ZDE

České ohlasy po utkání:

Andrea Kossányiová (kapitánka): „Zápas jsme měly pod kontrolou, první set s trochou stresu, smazaly jsme ztrátu. Další průběh už byl podle mého názoru pod kontrolou. Z naší strany dobrý výkon.“

Veronika Trnková (blokařka): Užily jsme si zápas s diváky, domácí tým na začátku riskoval servis. První set jsme zlomily nepříznivý vývoj a pak už jsme odehrály dobré utkání.“

Ioannis Athanasopoulos (trenér): „Obecně jsem rád, že jsme otočili vývoj prvního setu. Jsme ve fázi těžké přípravy, je znát únava, ale holky dobře zareagovaly na vývoj. Ve čtvrtém setu jsme dali příležitost všem hráčkám.“

Nedělní utkání mělo zcela odlišný průběh než sobotní. Náš tým na začátku špatně přihrával, k tomu nedokázal ubránit švýcarské krajní útočnice a hladce prohrál úvodní dva sety. Třetí set už byl vyrovnaný, naše volejbalistky dokázaly odvrátit dva mečboly a napínavou koncovku získaly pro sebe. Díky výhře ve čtvrtém setu si svěřenkyně Giannise Athanasopoulose vynutily tiebreak. Do něj však nevstoupily dobře, prohrávaly 0:3, ale při změně stran už vedly 8:5 a nakonec utkání dovedly do vítězného konce.

Švýcarsko – Česká republika 2:3 (25:14, 25:16, 24:26, 19:25, 12:15)

Švýcarsko: Kunzler, Zurlinden, Storck, Van Rooij, Sulser, Pierret, libera Deprati, Knutti. Střídaly: Matter, Perkovac, Eiholzer, Wieland, Haemmerli

Česká republika: Kossányiová, Trnková, Orvošová, Hodanová, Šimáňová, Valková, libera Dostálová, Chevalierová. Střídaly: Kojdová, Nová, Svobodová, Koulisiani

Andrea Kossányiová (kapitánka): „Domácím se na začátku extrémně dařilo podání, dva sety jsme hrály špatně. Pak se nám podařilo stabilizovat sestavu a utkání otočit. Oba týmy ukázaly dobrý volejbal, jsem spokojená s předvedenou hrou na začátku přípravy.“

Adéla Chevalierová (libero): „Po našem vlažnějším začátku, kdy na nás vlítly super podáním, tak jsme se zvedly a utkání otočily.“

Petra Kojdová (smečařka): „Po těch dvou setech, kdy jsme se trápily na příjmu i na obraně jsme se dokázaly vrátit do zápasu. Povedla se střídání, každý, kdo přišel, tak pomohl. Týmové vítězství.“

Giannis Athanasopoulos (trenér): „První dva sety Švýcarky výborně podávaly, odhalily naše slabiny. Jsem rád, že jsme zápas otočili, ale jsem přece jen znepokojen z prvních dvou setů. Celkově to pro nás byla zde ve Švýcarsku výborná příprava, máme za sebou těžký blok, ale na ME to bude podobné.“

Autor: Miloslav Javůrek