9.1.2019

Lednová mise českých volejbalistek byla splněna, na postup na ME to však nestačilo

V posledním zápase kvalifikace na ME 2019 naše ženy přivezly vítězství ze Švédska. Bohužel svůj poslední zápas zvládly vítězně i Estonky ve Finsku a Češky se poprvé po dlouhé době na ME nepodívají.

Švédsko - Česká republika 0:3 (20:25, 24:26, 18:25)

Rozhodčí: Romero Martínez, Fanucci

Sestavy

Švédsko: Tegenfalk, Lazic, Andersson L., Hellvig, Haak A., Wasserfaller, libero Sjöberg. Střídaly: Lundvall, Hansson

Česká republika: Strušková, Zatloukalová, Mlejnková, Holásková, Orvošová, Janečková, libera Dostálová, Chevalierová. Střídaly: Toufarová, Kojdová, Kopecká, Vyklická

Ohlasy po utkání

Barbora Purchartová (kapitánka ČR): „Jsem ráda, jak se to zvládlo, protože po tom co jsme se dozvěděly, že Estonky vyhrály, tak jsme už věděly, že není možnost na postup. Musím nás pochválit jako tým, že jsme vyhrály a ukončily jsme kvalifikaci alespoň s vítězstvím.“

Zdeněk Pommer (trenér ČR): „Za dnešní zápas holky musím pochválit a to z toho důvodu, že jsme věděli předchozí výsledek zápasu Estonsko – Finsko a nás to neovlivnilo a říkali jsme si, že dohrajeme tuto kvalifikaci pro diváky, který se koukali v České televizi a který nám fandili po celou dobu. Dnešní zápas jsme měli pod kontrolou vyjma druhého setu, kde jsme byli nedůrazní v koncovce. Ale pak naopak dvojstřídání a hráčky, které střídaly, tak všichni pomohly. Takže to si myslím, že ukázalo sílu toho týmu.“

Svěřenkyně trenéra Pommera vstoupily do utkání koncentrovaně a ujaly se mírného vedení, které se však brzy rozplynulo. Více bodů pak připisovaly domácí hráčky, ale český tým o mnoho nezaostával. Před koncovkou ztrátu Češky dohnaly a set si již nenechaly vzít.

Celý druhý set si Švédky udržovaly několikabodový náskok. České reprezentantky však před koncovkou setu zabojovaly a samotnou koncovku proměnily ve svůj prospěch.

Začátek třetího setu vyšel lépe domácím volejbalistkám, ale od poloviny byl již jasnou záležitostí českého týmu.

Blokařka Kateřina Holásková se blýskla šesti bodovými bloky a po zásluze byla nejvíce bodující hráčkou utkání s 15 body.