30.6.2019

Naše ženy si díky dnešní výhře nad Argentinou zahrají finále Challenger Cupu

Do semifinálového zápasu Challenger Cupu 2019 v peruánské Limě vstoupily české volejbalistky velmi koncentrovaně a na rozdíl od minulých zápasů vedly již od začátku zápasu.

Česká republika – Argentina 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

Rozhodčí: Rivera (PUR), Grass (BRA)

Sestavy:

Česká republika: Kossányiová, Holásková, Orvošová, Mlejnková, Trnková, Šmídová, libero Dostálová. Střídala: Svobodová

Argentina: Rodriguez, Lazcano, Nizetich, Fresco, Herrera Rodriguez, Galiano, libera Rizzo, Gonzalez. Střídaly: Simian, Vera, Fortuna, Tosi, Mercado

České ohlasy po utkání:

Pavla Šmídová (kapitánka): „Předvedly jsme koncentrovaný výkon a dobrou obranou jsme zaslouženě vyhrály. Jediná kaňka na tomto vítězství je zranění Kossy. Doufám, že se zítra semkneme ještě víc jako tým a vyhrajeme to pro ni.“

Giannis Athanasopoulos (trenér): „Dnes hrály holky velmi agresivně a ve hře dominovaly. Mám pocit, že zranění Kossy trochu ovlivnilo náš výkon na konci třetího setu. Výkon našeho týmu v posledních týdnech roste, z každého zápasu získáváme další zkušenosti, budeme hrát během jednoho týdne už druhé finále. Obrovský kompliment všem dívkám. Všichni chceme věnovat vítězství Kossy a doufáme, že to není nic vážného a bude brzy s námi.“

Od začátku prvního setu si naše družstvo udržuje mírný náskok. Náš tým je výborný na servisu, daří se nám soupeře držet pod tlakem a stále na odstup minimálně tří bodů. Tvrdý servis a nekompromisní bloky pomohly našemu družstvu k vedení 1:0 na sety.

Druhý set pokračuje v převaze našeho družstva. Argentina se brání, v polovině setu však nevyjde našim děvčatům několik příjmů a soupeř srovná na 12:12. Trenér českého týmu si bere time out a následně „odskakujeme“ naším blokem a auty Argentinek na 16:12. Druhou sadu několika bloky v klidu dohráváme a od finále nás dělí jediný set.

Třetí dějství náš tým opět začíná výborně, soupeře tlačí servisem a uhrává bezchybně chycené míče v poli. Set se chýlí ke svému konci, ale za stavu 18:15 přichází velká komplikace, vážné zranění naší nejlepší hráčky Andrey Kossányiové. Výron v kotníku (?) nevypadá vůbec dobře a Andrea musí střídat. Dobrým servisem a bezchybným útokem Orvošové a Trnkové se dostáváme do vedení 24:20. Ale hráčky z nedaleké Argentiny se nevzdávají a koncovku ještě dramatizují snížením na 24:23. Přešlap při útoku ze zadní zóny soupeře posílá Češky do finále letošního Challenger Cupu. Celý tým jde spontánně poděkovat Andree Kossányiové, která je v péči naší doktorky a maséra.

V druhém semifinále zvítězila Kanada nad Chorvatskem 3:0 a bude naším soupeřem v nedělním finále. Vítěz Challenger Cupu 2019 si zajistí účast v prestižní Lize národů 2020.

Autor: Jiří Carba, foto FIVB

Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE