23.7.2017

Nenašly jsme odpověď na jejich kvalitní hru, říkají Češky po prohře s Německem

Česká republika ve druhém utkání turnaje WGP v kanadském Vancouveru prohrává poměrně hladce se silným výběrem Německa 0:3 na sety.

Český tým začal utkání dobře, kde především na podání dělal Němkám potíže. Postupem času se ale karta obrátila a byl to náš tým, který měl problémy na přihrávce a následně se nedokázal prosadit v útoku. Úvodní sadu prohráváme 18:25. Druhý set je jako přes kopírák a problémy na přihrávce nás trápí i nadále. V koncovce setu jsme se dokázali vrátit do zápasu, ale bohužel se nám nepodařilo set zvrátit a prohráváme i tentokrát. I třetí dějství se českému týmu nedaří podle představ a rozjetý německý tým se nám nedaří zastavit. V tomto zápase nás soupeř předčil a připisuje si po zásluze 3 body do tabulky. Češky narazí už dnes od 21:40 SEČ na domácí výběr Kanady.

WGP - turnaj Kanada - 2.zápas:

Česká republika – Německo 0:3 (18:25, 21:25, 15:25)

Česká republika: Smutná, Toufarová, Nachmilnerová, Mlejnková, Purchartová, Kossányiová, libera: Dostálová, Vaňková. Střídaly: Kojdová, Vincourová, Bednářová, Kopáčová.

Německo: Poll, Fromm, Lippman, Wezorke, Scholzel, Kemmsies, libero: Durr.

Statistika: ZDE

Karolína Bednářová (kapitánka České republiky): Zasloužené vítězství Němek, byly na nás dnes lépe připraveny a my neměly adekvátní odpověď.“

Zdeněk Pommer (trenér České republiky): „Dnes podaly Němky dobrý výkon. Zatlačily nás servisem, hůře jsme se prosazovali v útoku. My jsme naopak soupeře nedokázali servisem zatlačit a nenašli jsme dnes recept na jeho kvalitní hru.“

Autoři: Jakub Salon a Michal Mezera, foto: FIVB