Polskou misi jsme zakončili porážkou s Tureckem, 2009 ME

Turecko - Česká republika 3:0 (16, 20, 23)

Základní sestava: Jelínková, Matuszková, Kallistová, Plchotová, Šenková, Havelková; L: Tomanová,
Střídaly: Adlerová, Havlíčková, Jášová

Ještě před zahájením utkání vyplavala na povrch případná optimistická možnost závěru naší pouti letošním ME – velmi uspokojivé umístění v této čtvrtfinálové skupině.

Za předpokladu, že bychom porazili Turecko, měla by tři družstva – Srbsko, Turecko a my stejný počet porážek a vítězství a počítalo by se skóre setů. Letmý pohled na tabulku nás však zbavil veškerého optimizmu. Naše skóre 3-11 se ani při případném vítězství bez ztráty setu nedalo přetvořit do podoby, která by jakkoliv ohrozila možné soupeře se stejným počtem bodů.

Vraťme se tedy pokorně k našemu utkání.

Naše děvčata začala utkání tak trochu nepřítomně.

Rázem byl stav 4-1 a 6-1. Pohodlné eso na Tomanovou. Nedorozumění v poli, chyby.

T1: 6-1
TT1: 8-3.

Pokračujeme v chybách a nedůrazném útoku
T2: 13-6
Turecká „levačka“ (Darnel) z nás dělá tak trochu „trhací kalendář“. Šenkovou vystřídala Adlerová

TT2: 16-7 Zdá se, že proti včerejšku by mohla hrát lépe Havelková.

Turkyně nás dost ničí servisem. V poli si hráčky taky zrovna moc nerozumějí. Konec setu nahozením na náš blok.

Začátek druhého setu je lepší. Při podání Matuszkové a po útoku Plchotové vedeme 1-2. Havelková eso z podání, oblíbená vynucená ulívka Jelínkové dozadu. Skóre je celkem vyrovnané.

TT1: 8-6

Tak trochu série chyb na příjmu a v útoku mění stav na 11- 7 a náš T1.

13-7: přichází Havlíčková za Matuszkovou, opět chybně přihráváme. Při podání Plchotové a několikerém úspěšném zákroku Havlíčkové (3 x útok a blok) nutíme Turkyně k T1.

TT2: 16-11.

Havlíčková výborný rychlý „plachťák, který Turkyně přijímají s obtížemi, nemohou pořádně zaútočit, chybují. 16-16 a teprve pak otáčejí.

Havlíčková útok a Havelková eso a ztížený příjem Turkyň 18-19 … vedeme a soupeř bere T2.

Bohužel Helena kazí servis. Naše dvě chyby .. 21-19 a náš T1.

22-20, 23-20 – zase nedohoda na příjmu, Jášová přichází na příjem za Havelkovou, ale marně. Neuhráváme a konec setu.

Třetí set – Matuszková se vrací na hřiště za Adlerovou na smeč – jinak stejné složení.

Smeč Havelkové a eso Plchotové, vedeme krátce 1-2.

Kallistová jednonohu na zem, Matuszková na zem z kůlu, ale vzápětí chyba na příjmu 5-5, ale po delší rozehru končí opět Tereza na zem 5-6.

Kazíme několikátý servis.
TT2: 8-7 Turecko se v tomto setu prvně ujímá vedení.

Turkyně začaly blokovat Havlíčkovou a Matuszková tak má volnější síť. Teď už jen zase stahujeme vedení soupeřek: 10-9, 11-10.

Zahrály jsme obětavě v poli, ale Turkyně „uklohnily“ bod 12-10. Chytáme jejich ulívky, ale kazíme náš pokus. 14-12.

Turkyně nás lehce vyučují z volejbalové chytrosti a techniky. Přišla Mühlsteinová

TT2: 16-12
náš T1:18-14

Turecká „levačka“ nás snadno překonává, ale i soupeřky občas něco zkazí. 19-17. Plchotová podává a soupeř tajmuje. Na síti ale Turkyně kombinují tak, že hrají proti našemu špatnému bloku.

T2: 21-17. Havelková útok a Havlíčková eso: 21-19, ale hned chyba: 22-19.

Rozhodčí nepísknou teč, ale Havlíčková zezadu: 23-21. Eso Kallistové: 23-22,