9.7.2019

Semifinále LSU si naše volejbalistky nezahrají, dnes nestačily na Rusky

Po volném dni nás čekalo zasloužené čtvrtfinále. Naším soupeřem byl silný tým Ruska, který pod vedením úspěšného a zkušeného trenéra Voronkova vyhrál skupinu A. První set nabídl velký boj a drama, kdy jsme nakonec prohráli až 25:27. Druhý a třetí set již byl náš soupeř bohužel lepší a zaslouženě postoupil do semifinále.

K dnešnímu utkání jsme se poprvé přesunuli do velké haly Eboli. Po třech velmi těžkých utkáních a včerejším lehkém tréninku nás čekalo čtvrtfinále. Proti nám stál zkušený a silný tým Rusek, který na turnaji vede trenér mistrů Evropy, vítěz Ligy mistrů a vítěz Světové ligy Andrei Voronkov. Tým je velmi dobře somatotypově postavený a spoléhá se především na diagonální hráčku Lazarevu.

Rusko – Česká republika 3:0 (27:25, 25:17, 25:16)

Základní sestava ČR: Nečasová, Nová, Svobodová, Šimáňová, Pospíšilová, Boušková, libero Slavíková. Střídaly: Kvapilová, Pešková, Diatková

Statistika zde

Vyjádření trenéra Luboše Bednáře: „Kvalitní první set z naší strany, nevyužité bodové míče i za stavu 25:25 nás stály možnost vedení v zápasu. Ve druhém a třetím setu jsme měli sice dobré úseky hry, ale nevynucené chyby na servisu a v útoku nám neumožnily dostat Rusky pod tlak!“

První set nabídl velmi pohledný volejbal. Přesto, že Rusky si několikrát vytvořily menší vedení, tak se nám vždy podařilo vyrovnat. Set jsme dovedli do koncovky a odvrátili jsme dva setboly. Za stavu 25:25 jsme dokonce mohli útočit na bod, ale nedůraz na útoku a následná chyba na přihrávce znamenaly zisk prvního setu pro Rusky.

Druhý a třetí set se již projevila větší útočná síla soupeřek, nejvýraznější postavou byla zmíněná diagonální hráčka Anna Lazareva, která si připsala 28 bodů a s úspěšností útoku 57 % a pouze jednou chybou byla jasně nejlepší a rozdílovou hráčkou utkání.

Sice jsme bojovali, ale na vítězství jsme dnes neměli. Po prohře 0:3 budeme hrát o 5. – 8. místo. Zítra nás čeká, opět ve 12 hodin a ve stejné hale, utkání proti týmu Německa, který vede Alexandr Waibl.

Autor: Ondřej Foltýn – manažer družstva

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Tepic (MEX) - kvalifikace

Raupelyte / Paulikiene (LTU) – Hermannová / Štochlová 2:0

FIVB Beach Pro Tour Futures – Nuvali (PHI)

finále: Oliva / Kurka – Buytrago / Varga (PHI) 2:1 (16:21, 21:16, 15:13) semifinále: Mermer / Sacit (TUR) – Oliva / Kurka 0:2 (20:22, 17:21)