10.7.2017

Třetí zápas, třetí vítězství! Češky triumfovaly na WGP v Peru!

Český tým vlétl do zápasu za bouřlivé atmosféry beze strachu a do prvního technického timeoutu šel ve vedení 8:4. Výborným servisem, kterým jsme dokázali odtáhnout Peruánky od sítě a následnou obranou jsme si vedení udržovali. Za stavu 20:21 šel soupeř poprvé do vedení, kdy se především v útoku dokázal soupeř prosadit. Koncovka byla napínavá a útokem do autu zakončila první set hráčka Peru a my vítězíme 26:24. Druhá sada byla od začátku vyrovnanější a oba týmy se přetahovaly o každý bod. Od první technického timeoutu šel do mírného vedení tým z Peru, který především dobrou obranou v poli dělal našim útočníkům problémy se prosadit. Výborné zákroky na obou stranách dostávaly peruánské fanoušky do varu, kteří doslova dotlačili svůj tým k vítězství ve druhém setu 25:20. Třetí set začal z naší strany výborně a trenér domácího celku si za stavu 4:1 v náš prospěch vybírá první oddechový čas. I nadále pokračuje bitva o každý míč, vidíme skvělé volejbalové momenty na obou stranách. Vítězíme v tomto setu rozdílem tří bodů 25:22. Jak už tomu bývá, udělat poslední krůček, který bývá vždy nejtěžší. Holky kolektivním výkonem jen potvrzují, jaká jsou parta a makají na 120%. Dokončujeme expedici Peru vítězně a připisujeme si další vítězství. Je o to cennější, že jsme ho dokázali urvat v neuvěřitelné atmosféře, jaká tu panovala. České volejbalistky tak vítězí na prvním turnaji WGP v Peru a s plným počtem bodů se drží v popředí dvanáctičlenné tabulky druhé výkonnostní skupiny World Grand Prix. V tomto týdnu odehraje český výběr tři zápasy v Portoriku, vedle domácího týmu se utká ještě s Bulharskem a Kanadou.

World Grand Prix - Peru - 3. zápas:

Česká republika – Peru 3:1 (26:24, 21:25, 25:22, 25:23)

Sestava ČR: Vincourová, Kopáčová , Purchartová, Mlejnková, Strušková, Toufarová, Kossányiová, libero: Dostálová, Vaňková. Střídaly: Toufarová, Smutná, Nachmilnerová, Bednářová, Kohoutová.

Diváci: 6.000

Ohlas po utkání:

Zdeněk Pommer (trenér České republiky): „Dneska těžký zápas před plnou halou, tipuju tak 5-6 tisíc lidí který hnali domácí kupředu, ale my jsme to zvládli naší bojovností a naším výkonem. Celkově tenhle blok hodnotím velmi pozitivně, protože jsme se v těžkých chvílích podrželi jako mančaft a předváděli jsme útočnou hru založenou na dobré obraně. To že si někdo vybral na hřišti slabší chvíli nevadilo, protože jsme to dotáhli týmovou bojovností. Chválím holky za to, že se semkly a v klíčových fázích se podržely navzájem, takže jen tak dál. Je to cesta, kterou chceme jít dál."