26.8.2017

Univerziáda: Češky vstoupily do závěrečné části turnaje vítězně, porazily Kanadu!

Po volném dni čekal na naše volejbalistky vstup do závěrečné části turnaje. Po výhře nad Kolumbií a prohrami s Tai Pei a s Francií jsme jako 3. skupiny A narazili na 4. tým skupiny B, Kanadu. Přes drobné zaváhání ve druhém setu jsme po velmi dobrém výkonu přehráli našeho soupeře v poměru 3:1 a stále bojujeme o 9. místo. Zítra změříme síly s týmem Ameriky, který v posledním utkání porazil 3:2 Mexiko.

Ve volném dni nás čekal pouze trénink zaměřený na kondici a především podání s přihrávkou. Vzhledem k velkým vzdálenostem mezi halami a univerzitní vesnicí nám však každý trénink zabere více než 5 hodin. Večer jsme věnovali týmové poradě a krátké přípravě na Kanadu. Hrací den byl ve znamení pro nás již tradičního režimu. Ráno jsme šli na krátký výběh a lehkou posilovnu spojenou s protažením. Po snídani následovala video porada a po lehkém obědu odjezd k zápasu. Přesto, že se Kanada na turnaji prezentovala velmi dobrým dojmem, tak se nám při rozborech podařilo najít možnou cestu k vítězství. Naplněni sebedůvěrou a touhou po vítězství jsme velmi dobře vstoupili do utkání. Velmi rychle jsme si vypracovali výrazné vedení, které sice podařilo soupeři snížit, přesto jsme bez větších problémů zvítězili 25:20. Relativně snadné vítězství v prvním setu nám bohužel dodalo pocit snadného vítězství. Polevení v koncentraci nás stálo druhý set, ve kterém nás Kanada jasně přehrála a zaslouženě zvítězila 25:14. Do třetího setu opět přeskládal hlavní trenér Stanislav Mitáč sestavu. I díky jeho zásahu se nám znovu podařilo navázat na výkon z prvního setu. Třetí a čtvrtý set se již odehrával v naší režii, a velmi dobrém výkonu jsme zvítězili 25:12 a 25:17, celkově 3:1 na sety a v následujících dnech budeme hrát o 9. – 12. místo. Pochvalu za výkon si zaslouží celé družstvo, které především týmovým výkonem dokázalo porazit dobrého soupeře. Standardně výborný výkon během celého turnaje podává Martina Michalíková, velmi důležitou hráčkou byla i blokařka Pavlína Šimáňová, která pro družstvo získala 13 bodů. Společně s výše jmenovanými byla ještě výrazně bodující hráčkou i univerzálka Lucie Kalhousová, která k vítězství přispěla 12 body. Během turnaje se však stále trápíme na pozici druhé smečařky. Za důležitým vítězstvím však stojí výborná kolektivní práce celého týmu, který společnými silami bojuje o 9. místo na světovém turnaji. V pozdních večerních hodinách skončilo utkání mezi USA a Mexikem, které vyhrály Spojené státy až ve zrkácené hře 3:2. S Amerikou se tak utkáme o možnost zahrát si o konečné 9. místo.