Reprezentace
23. 5. 2016
Muži - Tréninkový kemp | Brno
Reprezentace
23. 5. 2016
Ženy - Tréninkový kemp | Jablonec nad Nisou
Beach
24. 5. 2016
FIVB Moscow Grand Slam (RUS)
Reprezentace
26. 5. 2016
Lvíčata 2001
Reprezentace
30. 5. 2016
Ženy - Tréninkový kemp | Jablonec nad Nisou
Beach
1. 6. 2016
CEV Beach Volleyball European Championship Final Biel/Bienne (SUI)
Reprezentace
2. 6. 2016
Muži - Přátelská utkání | Holandsko
Reprezentace
3. 6. 2016
Ženy - World Grand Prix | Turnaj Polsko
Beach
7. 6. 2016
FIVB Hamburg Grand Slam (GER)
Reprezentace
7. 6. 2016
Muži - Tréninkový kemp | Brno
Reprezentace
10. 6. 2016
Ženy - World Grand Prix | Turnaj Česká republika
Reprezentace
10. 6. 2016
Muži - Přátelská utkání | Slovensko
Beach
14. 6. 2016
FIVB Poland Grand Slam
Reprezentace
17. 6. 2016
Muži - Světová liga | Turnaj Česká republika
Reprezentace
17. 6. 2016
Ženy - World Grand Prix finálový turnaj 2. úrovně | Turnaj Bulharsko
Beach
23. 6. 2016
CEV Continental Cup Final Stavanger (NOR)
Reprezentace
24. 6. 2016
Muži - Světová liga | Turnaj Slovensko
Beach
28. 6. 2016
FIVB Poreč Major (CRO)
Reprezentace
1. 7. 2016
Muži - Světová liga | Turnaj Korea
Beach
5. 7. 2016
FIVB Gstaad Major (SUI)
29.2.2016

Waibl proti Mlejnkové ve finále Německého poháru! Kdo se radoval z triumfu?

Velký volejbalový svátek zažili sportovní fanoušci o tomto víkendu v SAP aréně v německém Mannheimu. Moderní hala s patnáctitisícovou kapacitou totiž hostila finále ženského Německého poháru. V něm se utkaly celky Drážďan a Stuttgartu a přestože se jednalo o pohárové vyvrcholení u našich západních sousedů, jistě tato událost zajímala i řadu českých fanoušků. V dresu Stuttgartu totiž nastoupila i tuzemská reprezentační smečařka Michaela Mlejnková, na druhé straně, se na lavičce Drážďan představil zase nový reprezentační kouč českého reprezentačního výběru – Alexander Waibl. Ve finále se čekala velká bitva, boj o každý míč. A přesně to se také potvrdilo!

Šťastnějším týmem se nakonec stal vedoucí celek Bundesligy, mužstvo Drážďan, které udolalo Stuttgart ve zkrácené hře pátého setu 15:10 a počtvrté v historii tak ovládlo německý pohár DVV. Nejvíce bodujícími hráčkami utkání byly Kristina Mikhailenko a Michelle Bartsch na straně Drážďan a Kaja Grobelna s Češkou Michaelou Mlejnkovou na straně Stuttgartu. Reprezentantka ČR Mlejnková zaznamenala velmi slušných 17 bodů.

První set získaly svěřenkyně kouče Waibla poměrem 25:22, druhá sada naopak patřila Stuttgartu - 20:25. Vývoj zápasu se přeléval z jedné strany na druhou, třetí sada patřila opět Drážďanům (25:18) a po poměrně hladce vyhraném setu to vypadalo, že si v poklidu dokráčí k pohárovému triumfu. Opak byl však pravdou, celek ze Stuttgartu ožil, vyhrál čtvrtou sadu a mohlo se začít od znova. „Stuttgart do toho dal skutečně všechno a začal předvádět skvělou hru. Rázem to bylo opět 50 na 50,“ sdělilo po utkání libero týmu Drážďan, Holanďanka Myrthe Schootová.

Tiebreak však zvládli poměrně hladce svěřenkyně nového kouče české ženské reprezentace Alexandera Waibla, které udolaly soupeřky ze Stuttgartu 15:10, celkově 3:2, a mohly opět po šesti letech zvednou nad hlavu trofej poháru DVV.

A jak by zhodnotila utkání česká reprezentantka Michaela Mlejnková? „Hrát finále byl zážitek, celá akce byla velmi dobře zorganizována, myslím, že lidé tady okolo odvedli výbornou práci. Hrát před tolika fanoušky bylo něco neuvěřitelného, myslela jsem, že budu nervózní, ale opak byl pravdou. Hrálo se mi až nad očekávání velmi dobře, navíc nás diváci hnali dopředu, což člověku také pomůže. Chtěla bych jim za takovouto podporu poděkovat, byli skutečně úžasní. I přes finálovou porážku mě zisk stříbrné medaile velmi těší, i když zlato je zlato, to je jasné… Ale i stříbro je pěkná odměna za tvrdou práci, kterou odvádíme během celé sezóny.“

Mužstvo Drážďan vedl do zápasu nový trenér české reprezentace Waibl, vnímala jsi to? Byla motivace, předvést kvalitní výkon, o to větší? „Určitě byla, snad jsem se předvedla v dobrém světle a trenéra nezklamala. A také doufám, že nebudu poslouchat celé léto to, že jsem nad ním prohrála :D."

Pohovořila jsi po zápase s trenérem Waiblem? O čem byla řeč? „Po finále jsme s panem Waiblem prohodili pár slov, řeč byla převážně o letošní přípravě národního mužstva. Velmi příjemně na mě jako člověk zapůsobil a milé bylo i to, že mi řekl, že se na mě v reprezentaci těší.“

 

Autor: Mgr. Michal Mezera

Krátké zprávyArchiv
Karlovarsko prodloužilo smlouvy s několika hráči

Volejbalové VK ČEZ Karlovarsko prodloužilo smlouvy pro následující ročník s Tomášem Širokým, Danielem Pfefferem, Danovanem Džavoronokem, Michalem...

 
Změny v extraligových týmech - Kladno

Volejbalisty Kladna posílí nizozemské libero Dirk Sparidans, který v uplynulé sezóně působil v dresu ASSE-Lennik.

 
Přátelské utkání žen - neděle 22.5.

V neděli sehrají Češky druhé přátelské utkání na palubovce polského výběru. Zápas startuje již ve 12 hodin.

 
Přátelské utkání žen - sobota 21.5.

Dnes startuje od 17 hodin první přípravné utkání české reprezentace žen v Polsku.

 
Novinky z extraligových klubů: Příchod Veselého i prodloužení smlouvy pro Janoucha

V následující sezóně bude v kádru liberecké Dukly působit dlouholetý reprezentant Jakub Veselý, který nahradí na bloku Adama Zajíčka mířícího do týmu...

 
Nejlepší starší žákyně odstartovaly dnes v Karlových Varech

Na nejlepší české starší žákyně se od dnešního dne můžete zajít podívat do Karlových Varů. Více info a výsledky naleznete na svazových stránkách.

Volejbal na facebooku
Generální partner
Český
volejbalový
svaz
KONTAKT: Bělohorská 19, 160 00 Praha 6-Břevnov
tel/fax: (+420) 245 006 210
email: cvf@cvf.cz
© ČVS 2015