17.7.2017

WGP v Portoriku zakončily české volejbalistky skvěle, Kanadu udolaly 3:2!

Česká republika ve třetím utkání turnaje World Grand Prix v Portoriku porazila výběr Kanady 3:2 a zakončila tak druhou za třích štací v zámoří na výbornou!

První set jsme nezačali vůbec dobře na příjmu a skóre při prvním technickém timeoutu je skóre 3:8 v náš neprospěch. Problémy s příjmem přetrvávají i nadále a stav 11:19 pro Kanadu začíná vypadat beznadějně. Bednářová vystřídala Mlejnkovou a sérií na podání zavelela k velkému obratu. Soupeři jsme od té doby dovolili uhrát pouze 3 body a utíkáme hrobníkovi z lopaty. První set vyhráváme 25:22. Druhý set sice začínáme lépe, ale v prostřední části setu nám Kanada odskakuje o 6 bodů a stejný obrat jako v prvním setu se nám bohužel už nepodařil. Ve třetím setu se nám opět tolik nedaří na přihrávce a soupeř nám odskakuje už na 8:16. Holky to nevzdávají a bojují o každý míč, i když se momentálně nedaří. Bohužel jsme nedokázali napodobit předvedenou hru v závěru prvního setu a prohráváme 25:16. Čtvrtý set jsme se s Kanadou přetahovali bod po bodu až do  stavu 11:11, kde nám soupeř odskočil o dva body a mírné vedení si udržoval až do koncovky čtvrté sady. Napínavý závěr vyhráváme rozdílem dvou bodů 25:23, kdy jsme si pomohli podáním a následnou obranou. V tiebreaku se nám daří na podání, kdy nejprve Purchartová dvěma esy posouvá náš tým do jednobodového vedení 5:4 a poté Kojdová výborným podáním nedá soupeři šanci k útoku a při změně stran jsme ve vedení 8:6. Naše nahrávačka Vincourová rozdává parádní nahrávky a rozděluje naši útočnou sílu mezi všechny hráčky. Tiebreak vyhráváme 15:11 a zakončujeme tak úspěšně WGP v Portoriku.

World Grand Prix - Portoriko - 3.zápas:

Česká republika – Kanada 3:2 (25:22, 18:25, 16:25, 25:23, 15:11)

Česká republika: Kohoutová, Mlejnková, Nachmilnerová, Toufarová, Kossányiová, Vincourová, libera: Dostálová, Vaňková. Střídaly: Bednářová, Kojdová, Smutná, Purchartová, Strušková.

Kanada: Smith, Reesor, Wendel, Cross, Brisebois,Ogoms, libero: Beamish.

Statistika: ZDE

Ohlas po utkání:

Zdeněk Pommer (trenér České republiky): „Velmi cenné vítězství nad týmem Kanady. Vím, že mají holky velmi náročný program, hodně cestujeme a jsme unavení, ale náš herní výkon musíme ještě zlepšit. Ne snad, že by nám dnes chyběla bojovnost, ale ještě musíme zamakat na důslednosti herních činností a razanci útoku.“

Autoři: Jakub Salon a Michal Mezera, foto: FIVB