10.7.2019

Češky na LSU odehrály smolnou pětisetovou bitvu s Německem

Po čtvrtfinálové porážce od Ruska se český univerzitní tým žen utkal s Německem. Díky velmi dobrému výkonu v prvních dvou setech jsme dostali Němky pod tlak a zaslouženě se ujali vedení 2:0. Další dva sety jsme však neudrželi výkonnost a utkání tak směřovalo do tie-breaku. Přesto, že náš soupeř byl lepší, tak se nám podařilo doslova vstát z mrtvých, kdy jsme se ze stavu 10:14 propracovali i ke dvěma mečbolům. Němky však ukázaly velkou houževnatost a pátý set dovedly k vítězství 21:19.

V předposledním utkání na turnaji jsme se utkali s německým výběrem. Již v místě konání jsme odehráli s Němkami přátelské utkání, kdy jsme prohráli 0:3. Dnes jsme však na Němky byli nachystáni a rychle jsme se oklepali ze včerejší prohry.

Česká republika – Německo 2:3 (25:23, 25:20, 18:25, 13:25, 19:21)

Základní sestava ČR: Boušková, Šimáňová, Pospíšilová, Svobodová, Nečasová, Nová, libero Slavíková. Střídaly: Kvapilová, Pešková, Diatková, Šmídová

Statistika ZDE

Vyjádření trenéra Luboše Bednáře: „V prvních dvou setech se týmu dařilo kvalitně přihrávat a útočit jak po přihrávce, tak v bodových situacích. Dostali jsme pod tlak obě přihrávající smečařky soupeře. Ve třetím a čtvrtém setu jsme naopak my ztratili kvalitu v komplexu I po vlastním příjmu. V pátém setu za stavu 10:14 výborně servírovala kapitánka týmu Pavlína Šimáňova a tým se zmobilizoval. Rozhodli naše nevynucené chyby a malý důraz na útoku!“

Po výborném výkonu a vybojované koncovce prvního setu jsme se dostali do vedení. V druhém setu jsme potvrdili výborný výkon a soupeři téměř nic nedovolili, byli jsme ve všech činnostech jasně lepší.

Po vedení 2:0 se však utkání zlomilo. Přestalo se nám dařit jak ve všech herních činnostech, tak i v týmovém pojetí. Zatímco ve třetím setu jsme měli několik možností se poprat o vítězství, ve čtvrtém setu bylo již na hřišti pouze jedno družstvo.

Přes dvě porážky se hráčky znovu zmobilizovaly a v tie-breaku znovu ukázaly, že se nevzdávají. Za stavu 10:14 jsme přitlačili na servisu i obraně a velkou bojovností jsme se dokonce propracovali až ke dvěma mečbolům. Bohužel v samém závěru jsme udělali několik nevynucených chyb, které ve spojení s nedůrazem na útoku (z posledních 11 útoků jsme bodovali pouze 1 x) a obětavě hrajícím soupeřem, znamenaly vítězství Německa 21:19.

Němkám gratulujeme k postupu do boje o páté místo, našim hráčkám děkujeme za bojovnost v těžkém utkání a turnaji a za to, že i při nepříznivém stavu a vývoji našly velkou sílu bojovat o vítězství. Zítra zakončíme celý turnaj zápasem s Kanadou o konečné sedmé místo.

Autor: Ondřej Foltýn – manažer družstva

Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE