23.1.2019

Až zlatý set ukončil cestu žen liberecké Dukly v Challenge Cupu

Premiérová účast žen Dukly Liberec v pohárové Evropě skončila v osmifinále Challenge Cupu 2018/19. Po domácí výhře nad izraelským týmem Hapoel Kfar Saba 3:0 ji k postupu do čtvrtfinále stačilo na palubovce soupeře uhrát dva sety. To se bohužel nepodařilo a po dnešní prohře v Izraeli 1:3 o postupujícím rozhodoval „zlatý set“, ve kterém si postup mezi osm nejlepších týmů vybojoval domácí Hapoel.

Hapoel Kfar Saba  – VK Dukla Liberec 3:1 (18:25, 25:13, 25:22,26:24), zlatý set 15:12

Rozhodčí: Rusinoiu, Yanakiev

Sestavy

Domácí: Correa Goncalves, Velikiy, Waremshtein, Castiglione, Jovanovic, Devash, libero Erez. Střídaly: Aguirre, Ben-Haim

Hosté: Kopecká, Šotkovská, Kohoutová, Pištěláková, Mikšíková, Candráková, libero Dostálová. Střídaly: Kolářová, Holubcová, Vrábelová, Šustrová

Do prvního setu vstoupila Dukla odhodlaně. Na začátku si vybudovala několikabodový náskok, který postupně navyšovala a s přehledem dokráčela k zisku první sady. Druhý set byl však jasnou záležitostí domácího celku. Začátek třetího setu se družstva přetahovala o vedení, pak ale Hapoel odskočil a svůj náskok udržel až do konce. I ve čtvrté sadě tahala Dukla za kratší konec. I když v koncovce odvrátila několik mečbolů, svůj druhý vyhraný a tudíž i postupový set se jí vybojovat nepodařilo. O postupujícím musel rozhodnout „zlatý set“. Vstup do něj se lépe povedl domácím hráčkám a ujaly se mírného vedení, které se Liberci však ještě do poloviny zkrácené hry podařilo zlikvidovat. Bitva o každý bod pokračovala a lépe na tom před samotnou koncovkou byla Dukla, které ještě patřilo vedení 12:11. Od té doby však už žádný bod nepřipsala. Ve „zlatém setu" nakonec zvítězil izraelský tým 15:12 a raduje se z postupu do čtvrtfinále. Pro liberecké volejbalistky cesta v Challenge Cupu končí v osmifinále.

Průběh setů:

1. set - 5:8, 9:16, 13:21, 18:25

2. set - 8:4, 16:7, 21:10, 25:13

3. set - 7:8, 16:13, 21:19, 25:22

4. set - 6:8, 16:14, 21:17, 26:24

zlatý set - 5:3, 9:10, 11:12, 15:12

Nejvíce bodující hráčka utkání byla domácí univerzálka Anna Velikiy s 26 body, nejvíce bodů na konto liberecké Dukly připsala blokařka Michaela Candráková - celkem 19, z toho 8 blokových.

Autor: Jiří Carba, foto CEV

Kvalifikace na ME 2019 v sitting volejbale

Česká republika - Gruzie 1:3 (18:25, 25:22, 11:25, 10:25), Litva - Česká republika 3:0 (25:17, 25:19, 25:11) Všechny výsledky ZDE

Finále Českého poháru 2018/19 muži

VK Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz 3:0 (25:20, 25:22, 25:16)

Final Four ČP 2018/19 muži - semifinále

Kladno volejbal cz – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:21), VK Dukla Liberec - VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (17:25, 22:25, 25:21,...

Champions League 2018/2019 muži

VK ČEZ Karlovarsko – Zaksa Kedzierzyn-Kozle (POL) 0:3 (19:25, 23:25, 18:25)

Pohár CEV 2018/2019 ženy - čtvrtfinále

VK UP Olomouc - Stiinta Bacau (ROU) 2:3 (25:21, 25:20, 20:25, 20:25, 16:18), první zápas 2:3 - postupuje Stiinta Bacau

Stiinta Bacau (ROU) – VK UP Olomouc 3:2 (25:19, 20:25, 25:21, 24:26, 15:8)