29.1.2020

Bojovný výkon Jihostroje na hřišti italského giganta přinesl jeden vyhraný set

Volejbalisté Českých Budějovic zahájily druhou polovinu zápasů základní skupiny na horké půdě aktuálního mistra světa klubů, italské Civitanovy. Stejně jako v prvním vzájemném zápase předvedli Jihočeši bojovný výkon, korunovaný ziskem jednoho setu. Podle papírových předpokladů si tak další tři body do tabulky připsal italský velkoklub a je blízko postupu do čtvrtfinále.

Cucine Lube Civitanova - VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:19)

Rozhodčí: Kovalchuk (UKR), Bernström (SWE)

Diváci: 2 599

Sestavy:

Civitanova: Simon Aties, D´Hulst, Kovář, Bieniek, Rychlicki, Massari, libera Balaso, Marchisio. Střídali: Juantorena, Anzani, Rezende

České Budějovice: De Amo, Michálek, Mach, Šotola, Fila, Todua, libero Kryštof. Střídali: Zmrhal, Ondrovič, Křesťan

Statistika ZDE

Volejbalisté Jihostroje vstoupili do utkání bez ostychu a s favoritem utkání drželi krok. Třetinu prvního setu se hrál vyrovnaný volejbal, body se střídavě připisovaly na obě strany. Pak se Budějovice dostaly i do čtyřbodého vedení, na které reagoval italský trenér dvěma rychle po sobě jdoucími time-outy. Po nich se náskok Jihostroje začal úžit a i trenér René Dvořák zastavuje hru oddechovým časem. Na síti a následně na servisu však začíná úřadovat blokař Robertlandy Aties Simon a Civitanova vyhrává první set 25:21.

Začátek druhého setu se Jihostroji vůbec nevydařil a Civitanova šla hned do několikabodového vedení, které si udržela až do konce setu, 25:19.

Do třetího setu nastoupil v základní sestavě Jihočechů na bloku Ondrovič za Macha a na smeči dostal příležitost Zmrhal místo Michálka. Tento tah se českobudějovickému trenérovi vyplatil. Nejen, že jeho svěřenci drželi s Civitanovou krok, ale před koncovkou se ujali vedení, které už do konce setu nepustili. Velkou měrou k zisku setu přispěl mladý univerzál Marek Šotola, který se slavných jmen na druhé straně sítě nezalekl a tvrdil „muziku“ nejen na útoku, ale dařilo se mu i na servisu.

Čtvrtý set byl kopií setu druhého. Jihostroj nezachytil začátek a Civitanova si už zkušeně dokráčela k vítězství v celém zápase 3:1.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen hráč Civitanovy s českými kořeny, smečař Jiří Kovář. Na straně Jihostroje odehrál výborný zápas univerzál Marek Šotola, s dvaceti body nejvíce bodující hráč utkání.