2.12.2020

Do dalšího utkání Champions League nastoupilo Karlovarsko bez respektu

VK ČEZ Karlovarsko dnes nastoupil ke svému druhému zápasu na turnaji Champions League proti domácímu celku, Trentinu Itas. Italský tým včera dokonal obrat proti ruskému Novosibirsku a otočil skóre z 0:2 na 3:2. Naopak Karlovarsko podlehlo ve svém prvním vystoupení německému Friedrichshafenu 3:1 na sety, nejvíce bodujícím hráčem týmu ČEZ Karlovarsko byl Marcel Lux s 18 body.

VK ČEZ Karlovarsko – Trentino Itas 1:3 (25:19, 18:25, 18:25, 20:25)

Rozhodčí: Luts (BEL), Akinci (TUR)

Karlovarsko: Vašina, Patočka, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Kočka, Lux, Gustavsson

Trentino: Kooy, Lisinac, Abdel-Aziz, Santos de Souza, Podrascanin, Argenta, libero Rossini. Střídali: Michieletto, Sosa Sierra

Karlovarské ohlasy po utkání:

libero Daniel Pfeffer: „Určitě jsme hráli lépe než včera. Hráli jsme uvolněněji, dařil se nám servis i jsme udrželi jejich těžká podání na příjmu. Byli jsme více trpělivý a ubránili jsme dost balonů v poli i na bloku. Bohužel s týmem jako je Trento musíme být ještě o trošičku lepší, třeba v balonech zadarmo, určitých maličkostech, které by nás dnes třeba dovedli do tie-breaku. Zítra je důležité se hlavně soustředit na kvalitu našeho výkonu, protože proti nám bude opět stát kvalitní soupeř a začít stejně dobře jako dnes. Když bude náš výkon ještě o maličko lepší, věřím, že dokáže urvat i další sety.“

asistent trenéra Zdeněk Sklenář: „Utkání se pro nás začalo vyvíjet velmi dobře. Kvalitně jsme podávali, fungovala obrana na síti i v poli. Velice dobře jsme dohrávali chycené míče v poli, což byl základ našeho úspěchu. Poté jsme malinko polevili, Trentino se nadechlo, začalo být odvážnější a pomohlo si střídáním. Potom to byl boj o každý míč a hosté byli ve výsledku šťastnější. Zítra nás čeká další velkoklub Novosibirsk. Bude to opět hlavně o podání a přihrávce a je třeba se připravit na to, že budeme muset útočit po vysokých nahrávkách do srovnané obrany. Ale nebojíme se toho, půjdeme do nich.“

ČEZ Karlovarsko vstupuje do utkání útokem Lukasze Wieseho, který v základní sestavě vystřídal Marcela Luxe. Tým začal zápas o poznání lépe a do domácího soupeře se pustil bez respektu. Karlovarsko nepolevuje a v tuto chvíli hraje dobře ve všech činnostech. Trentino je zaskočeno dobrou hrou Západočechů a kouč Trenta má již za stavu 16:8 vyčerpány oba time-outy. Trento dobrým blokem a podáním stahuje skóre na 16:11 a Jiří Novák si bere svůj první time-out. Wiese je hráčem, který momentálně táhne tým, přidává eso a navyšuje skóre. Karlovarsko si udržuje náskok pěti bodů i do koncovky setu. ČEZ Karlovarsko udržuje nastavenou kvalitu hry až do konce a zaslouženě vítězí v prvním setu 25:19.

Trentino hned od začátku druhého setu přitvrzuje na podání a ujímá se vedení 6:2. Za tohoto stavu si Jiří Novák bere první time-out. Karlovarsko bojuje, ubrání velké množství balonů a díky této hře se vrací do hry. Chyba postavení stojí Karlovarsko bod, ale vzápětí Wiese chybu svým blokem nahrazuje. Trentino stále podává dobře, Indra chybuje na útoku a trenér Novák si bere druhý time-out za stavu 18:14. Karlovarsko se nevzdává a stahuje skóre na 22:18. Pak ale nastupuje na servis Nimir Abdel-Aziz, který včera rozhodl na podání zápas proti Novosibirsku a ukazuje svoji přednost i Karlovarsku. Třemi vynikajícími podáními ukončuje set ve prospěch Italů 25:18.

Trento na podání nepolevuje ani ve třetím setu, Karlovarsko ale statečně vzdoruje. Domácí se snaží trefovat podáním Wieseho a vytvářet na něj neustálý tlak. Trentino je neustále o pár bodů vpřed. Vašina je zablokován a trenér Novák bere time-out, 15:12. Kvalita podání je stále na straně domácích a Novák rychle sahá po druhém time-outu. Podání je stále zbraň, kterou Trento tlačí svého soupeře. Karlovarsko pak má velice težké prosadit se proti dobře připravené obraně domácích. Do hry nastupuje Lux místo Wieseho pomoci na přihrávce. Podání domácích je ale stále bezchybné a set Trentino vyhrává v poměru 25:18.

Tentokrát je to Lisinac, kdo vysílá jeden projektil za druhým. Karlovarsko to má hned od začátku čtvrtého setu opravdu těžké, i když také tlačí do servisu, ale Rossini skvěle přihrává. Nastává důležitá chvíle utkání, Karlovarsko si žádá challenge. Rozhodčí nejdříve ukazuje na stranu Trenta, ale po protestu Karlovarska svůj verdikt opravuje. Svěřenci Jiřího Nováka dotahují skóre na 13:12 a italský kouč si bere time-out. Trentino i přes stálý tlak Karlovarska na podání v tento moment dobře ztrátuje a po chybě Wilsona na útoku jde do vedení 19:16 a Jiří Novák si vybírá oddechový čas. Po něm je Indra zablokován a na karlovarské straně dochází k dvojstřídání, do hry přichází Gustavsson s Kočkou. Západočeši ztrácí tři body a Podrascanin útokem středem připravuje první mečbol Trentina. Poslední útok končí přešlapem Wieseho. ČEZ Karlovarsko po velice dobrém výkonu podléhá domácím favoritům 3:1.

V druhém dnešním utkání zdolal Friedrichshafen 3:0 ruský Novosibirsk. A právě ruský tým čeká na Karlovarsko v posledním zápase prvního turnaje skupiny E Champions League v Trentu. Čtvrteční utkání začíná v 19:30 hodin.

Autor: Ondřej Hudeček, foto CEV