11.2.2021

Dva body dělily Karlovarsko od prvního vítězství v Champions League

ČEZ Karlovarsko nastoupilo ke svému poslednímu zápasu v letošním ročníku Champions League proti Lokomotivu Novosibirsk. Karty před tímto zápasem byly již rozdané a tak trenér Novák překvapivě postavil na post univerzála novou posilu Daniela Římala. A že to bylo správné rozhodnutí, ukázal průběh zápasu. Západočeši byli Rusům víc než vyrovnaným soupeřem a možná i trochu štěstí jim chybělo k prvnímu uhranému vítězství v nejprestižnějším evropském poháru.

Lokomotiv Novosibirsk – VK ČEZ Karlovarsko 3:2 (25:20, 29:31, 27:29, 25:23, 15:13)

Rozhodčí: Guillet (FRA), Maroszek (POL)

Novosibirsk: Ivovic, Lyzik, Luburic, Rodichev, Kurkaev, Abaev, libera Martynyuk, Golubev. Střídali: Kruglov, Voropaev, Shcherbinin

Karlovarsko: Římal, Wiese, Wilson, Ticháček, Lux, Patočka, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Vašina, Keemink, Indra, Houda, Baláž

Karlovarské ohlasy po utkání:

Wessel Keemink (nahrávač): „Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Celý tým hrál dobře, dařilo se nám na příjmu. Jsme rádi za první získaný bod na hřišti, smůla, že jsme nevyhráli.“

Zdeněk Sklenář (asistent trenéra): „Byl to těžký zápas vysoké úrovně s mnoha obranami. Soupeř se mohl opřít o silný útok svých středových hráčů, nám hráli dobře krajní smečaři. Soupeř byl nakonec šťastnější i díky sérii Ivoviče na servisu v poslední sadě.“

Do prvního setu setu lépe vstupuje Novosibirsk. Karlovarští několika nevynucenými chybami dávají soupeři pohodlný náskok. Zvýšeným rizikem jak na servisu, tak i v útoku se před koncovkou na ruského soupeře dotahují, ale závěr setu opět lépe zvládají hráči Novosibirsku.

I druhý set začíná tlakem Novosibirsku, hlavně kvalitním příjmem a tím i útokem středem. Nicméně Karlovarsko opět zvýšeným riskem na servisu nutí soupeře hrát více přes kůly a tam je úspěšné na bloku. V dramatické koncovce mají oba soupeři několik šancí set ukončit, ale až úspěšný karlovarský blok na středu sítě, srovnává skóre 1:1 na sety.

Třetí set je opakem prvních dvou. Karlovarsko si do poloviny setu udržuje 2-3 bodový náskok. Rozehrál se univerzál Římal, který svojí levačkou dělá velké problémy ruským blokům. Nicméně pár nevynucených chyb a kvalitních bloků soupeře pouští Novosibirsk do koncovky s dvoubodovým náskokem, 21:19. Následně přichází „smršť“ trenérských výzev ke sporným míčům a hlavně kvalitní bloky Západočechů. Set ukončuje těsný aut ruského smečaře z hlavního kůlu. Je jasné, že si Karlovarsko připíše první bod uhraný na hřišti v Champions League.

Čtvrtý set je od začátku v režii našeho týmu. Rusové vypadají odevzdaní, ale před koncovkou jim vycházejí tři tvrdé servisy a následně dva bloky. Karlovarsku se ještě daří snížit na 24:23, ale následný tvrdý útok Ivoviče posílá zápas do tie-breaku.

Pátý set je do stavu 8:8 vyrovnaný, pak zkušenější soupeř opět pomocí servisu Ivoviče a kvalitnímu srovnanému bloku odskakuje na 12:9 a pak dokonce na 14:10. Karlovarsko bojuje, podaří se mu odvrátit tři mečboly, ale následně Lyzik již útokem středem blok vytlouká a Novosibirsk vítězí nejtěsnějším rozdílem 15:13.

MVP zápasu byl vyhlášen blokař Kurkaev. Nejvíce bodujícím hráčem Karlovarska byl Marcel Lux, který získal 25 bodů a hned za ním Daniel Římal s 22 body.