6.3.2019

Final Four Středoevropské ligy MEVZA 2018/19 volejbalistek hostí Olomouc

Jednu těžkou bitvu už vyhrály, po diplomatickém úspěchu teď chtějí uspět i v té druhé přímo na palubovce. Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc budou o nadcházejícím víkendu hostitelkami závěrečného turnaje Final Four prestižní Středoevropské ligy MEVZA. O pořadatelství se klub z Hané úspěšně přetahoval s loňským vítězem soutěže, maďarským Békéscsabai RSE. A se stejným protivníkem se v sobotním semifinále utká také o právo bojovat v neděli o celkovou trofej. Druhou semifinálovou dvojici tvoří slovinský Maribor a chorvatský Zagreb.

„Jsem rád, že po předkole Ligy mistryň a dvou kolech Poháru CEV můžeme nabídnout našim fanouškům další atraktivní konfrontaci s evropským volejbalem,“ těší předsedu VK UP Olomouc Jiřího Zemánka. „Asi se málokdy během jediné sezony povede, abychom na vlastní oči viděli v akci tři ze čtyř semifinalistů CEV Cupu,“ připomněl Zemánek fakt, že rumunské celky Blaj a Bacau, s nimiž už Olomoučanky změřily síly, i tým z maďarského města Békéscsaba jsou aktuálně mezi nejlepší čtyřkou druhé nejvýznamnější evropské soutěže.

Ani Maďarky nejsou pro hráčky univerzity žádnou neznámou. Na Hané už totiž odehrály říjnový duel základní skupiny MEVZA Cupu, v němž se radovaly z výhry 3:2. Naopak olomoucké volejbalistky je dokázaly zdolat 3:1 na letním přípravném turnaji Mizuno Cup v Praze. „V probíhající sezoně opakovaně prokazujeme, že se dokážeme úspěšně postavit i velmi kvalitním soupeřům. V Poháru CEV jsme postoupili až do čtvrtfinále, máme Český pohár a do extraligového play-off půjdeme z prvního místa. Uspět bychom chtěli i ve Středoevropské lize, v níž nám to vloni nevyšlo jen těsně,“ vrátil se předseda VK UP k rok staré porážce svého týmu ve finále soutěže - jak jinak než v utkání se starými známými z Békéscsabai RSE.

Před letošním Final Four si šéf olomouckých volejbalistek hlavně přeje, aby si příznivci klubu další z vrcholů sezony patřičně užili. „Mělo by to být pro ně dalším z našich poděkování, stejně jako pro naše partnery v čele s krajem a městem. Osobně mám velkou radost, že
i naším přičiněním se v Olomouci konají opravdu velké a významné sportovní akce, o kterých se ve světě ví a mluví,“
uzavírá pozvánku na volejbalový víkend v hale UP na Lazcích Jiří Zemánek.

Pozitivem pro diváky je vedle tradičního losování o hodnotné ceny a bohatého občerstvení také nízké vstupné: celodenní vstupenka na MEVZA Cup stojí 80 korun, zlevněná pro seniory a studenty je k mání za polovic.

Program Final Four MEVZA Cupu (Sportovní hala UP v Olomouci):

Sobota 9. 3. 2019 - semifinále

  • 16:00 Nova KBM Branik Maribor (SLO) - Mladost Zagreb (CRO)
  • 18:00 VK UP Olomouc - Békéscsabai RSE (HUN)

Neděle 10. 3. 2019

  • 16:00 o 3. místo
  • 18:00 finále

 

Autor: Adam Fritscher

Krátké zprávyArchiv
Přátelské utkání Lvíčat chlapců 05/06 - Nysa (POL)

Polsko - Česká republika 0:3 (19:25, 25:27, 21:25), dodatečný set 25:22

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Z belgického týmu Black and White Co. Lendelede přichází vyztužit blokařský post VK UP Olomouc finská reprezentantka Michaela Bjerregård-Madsen.

 
UNIQA M-ČR U20 – beachvolejbal – dívky

1. místo – Michaela Břínková / Kylie Neuschaeferová 2. místo - Lucie Šulcová / Julie Honzovičová 3. místo - Karin Žolnečíková / Klára...

 
UNIQA M-ČR U20 – beachvolejbal – chlapci

1. místo – Vít Beneš / Matyáš Džavoronok 2. místo – Adam Štoček / Jindřich Zavadil 3. místo – Jakub Šépka / Tomáš Semerád foto: Tomáš Jambor

 
Stream z Českého poháru žen z Brna

Streamový přenos z Českého poháru žen 2* najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=g-sTyTFHTVc&feature=youtu.be

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Smečařka Klára Faltínová odchází z Ostravy a rozšíří řady extraligového VK Šelmy Brno.

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018