27.2.2019

Karlovarsko se zisku setu v Champions League nedočkalo

Poslední utkání základní skupiny B Champions League 2018/19 odehrálo Karlovarsko proti italské Modeně. I když výsledek dnešního zápasu již nemohl ovlivnit čtvrté, nepostupové místo Západačechů ve skupině, cestu do hokejové Realistic Arény si našlo více jak dvě tisícovky diváků.

VK ČEZ Karlovarsko – Azimut Leo Shoes Modena 0:3 (18:25, 21:25, 19:25)

Rozhodčí: Miklošič (SLO), Bernström (SWE)

Diváci: 2 154

Sestavy

Domácí: Van Haarlem, Vašina, Patočka, Penrose, Zmrhal, O´Dea, libero Pfeffer. Střídali: Džavoronok, Rejlek

Hosté: Van Der Ent, Keemink, Kaliberda, Anzani, Pinali, Bednorz, libero Benvenuti. Střídali: Pierotti, Rossini

I přes absenci své největší hvězdy Ivana Zaytseva dokázala italská Modena porazit Karlovarsko 3:0. Do poloviny prvního setu drželo domácí Karlovarsko se soupeřem krok. Pak však více chyb na straně domácího týmu umožnilo Modeně dokráčet k výhře setu. Druhý set začal opět vyrovnanou partií, volejbalisté Karlových Varů se poprvé v zápase dostali i do několikabodového vedení. Bohužel od poloviny setu se opět projevila větší zkušenost Modeny a sen o zisku premiérového setu v Champions League se Karlovarsku rozplynul. Třetí set byl kopií setu prvního. Modena se radovala z dnešní výhry, z postupu do dalších bojů Champions League už nikoliv.

Průběh setů:

1. set - 6:8, 14:16, 15:21, 18:25

2. set - 8:6, 14:16, 19:21, 21:25

3. set - 7:8, 13:16, 16:21, 19:25

Bartosz Bednorz, polský smečař ve službách Modeny, byl s 15 body nejvíce bodující hráč utkání. Na straně Karlovarska si 12 bodů připsal univerzál Jalen Penrose.

V druhém zápase skupiny B zvítězila Civitanova nad Kedzierzyn-Kozle 3:2 a je jediným postupujícím týmem ze skupiny B do další fáze Champions League.