9.12.2020

Lvi se probojovali do semifinále Challenge Cupu, ženy Ostravy končí

Velký úspěch slaví pražští Lvi v Challenge Cupu. V „ukrajinské bublině“ zdolali ve čtvrtfinále domácí Horodok a po zásluze postoupili mezi nejlepší čtyři týmy. Kde, kdy a jak semifinále proběhne, zatím není známo. Už tolik se nedařilo ostravským volejbalistkám, kterým v osmifinálovém duelu „vystavil stopku“ maďarský Kaposvár.

Povzbuzeni včerejší výhrou nad Sportingem Lisabon nastoupili svěřenci Tomáše Pomra proti domácímu Epicentr-Podolyany Horodok s odhodláním porvat se o postup do semifinále Challenge Cupu.

Epicentr-Podolyany Horodok – VK Lvi Praha 0:3 (17:25, 22:25, 22:25)

Rozhodčí: Senyurt (TUR), Król (POL)

Hráno bez diváků

Sestavy:

Horodok: Orobko, Tomyn, Sukhinin, Ostapenko, Sereda, Sydorenko, libero Fomin.Střídali: Palasiuk, Pavliuk, Vitiuk

Lvi: Janouch, Skakić, Král, Mihajlović, Smith, Nedeljković, libera Ježek, Havlas. Střídali: Pliasetskyi, Toman, Paták

Statistika ZDE

Od začátku utkání byli Lvi lepším týmem. Svého soupeře převyšovali ve všech činnostech, postupně své vedení navyšovali a osudu prvního setu nebylo pochyb. Ve stejném duchu pokračovala i polovina druhého setu. Pak ukrajinský tým využil drobného zaváhání Lvů a stav se vyrovnal, ale Pražané „přepnuli“ na vyšší stupeň a rychle kráčeli k zisku druhé sady. Bodový rozdíl mohlo být i výraznější, kdyby se domácím volejbalistům nepodařilo odvrátit hned několik setbolů. Třetí set byl nejvyrovnanější partií celého utkání. Lvi od začátku vedli, ale Horodok příliš bodově nezaostával. Avšak vidina postupu mezi čtyři nejlepší týmy letošního ročníku Challenge Cupu hnala Lvy k zisku třetího setu. V celém utkání se Lvi opírali o výbornou obranu a servis, nejvíce bodujícím hráčem byl srbský smečař Stefan Skakić s 18 body.

Průběh setů:

1. set – 4:8, 10:16, 14:21, 17:25

2. set – 5:8, 15:16, 16:21, 22:25

3. set – 5:8, 14:16, 19:21, 22:25

Autor: Jiří Carba

„Ostravská“ část pavouku Chalelnge Cupu se odehrála v maďarském Kaposváru, který byl zároveň osmifinálovým soupeřem Ostravanek a paradoxně dle reglementu CEVu byla Ostrava určena jako domácí tým. Pokud by ostravské volejbalistky zvítězily, tak by nastoupily proti lepšímu z dvojice Skopje-Nitra, a to už by byl souboj o semifinále poháru. Bohužel se tak nestalo.

TJ Ostrava – 1. MCM-Diamant Kaposvar 0:3 (19:25, 18:25, 20:25)

Rozhodčí: Mateizer (ROU), Jovanovic (SRB)

Ostrava: Pospíšilová, Hrdličková, Nečasová, Žarnovická, Štrbová, Zemanová, libero Chevalierová. Střídaly: Jedličková, Bauerová

Kaposvar: Tálas, Szücz, Kump, Helic (SRB), Klisura (SRB), Djurič (SRB), libero Szpin. Střídaly: Kalmár, Bodovics

Ostravské ohlasy po utkání:

kapitánka Helena Hrdličková: „Soupeř nás přehrával na side outu. Nedařilo se nám ubránit jejich útočící hráčky, nebyly jsme schopny jim znepříjemnit jejich hru a dostat je pod tlak. Mrzí nás, že si zítra nezahrajeme a doufáme, že zraněná Káča bude brzy zpět.“

trenér Zdeněk Pommer: „Bezprostředně po zápase zklamání. Všichni jsme čekali, že tady předvedeme víc. Soupeř na nás vletěl a zatlačil podáním. Musíme si vzít ponaučení a předvádět lepší hru, protože to umíme! Rozdílová hráčka Klisura patří do italské A1 a ne do maďarské ligy. Navíc se zachovala fér a omluvila se naší zraněné hráčce.“

Kaposvár nasadil do základní sestavy tři ze čtyř Srbek, které má v kádru. A začal zhurta, kdy si trenér Ostravy musel vzít za stavu 2:6 první oddechový čas, nicméně rady nezabraly a „hostující hráčky“ zvýšily náskok na 3:9. Za tohoto stavu se Ostravanky částečně otřepaly a dotáhly na 7:9. Ale za chvíli si musel Zdeněk Pommer vzít druhý time (10:14) a bohužel ztráta narůstala dál až do stavu 14:20, poté jsme přece jenom donutily vzít si time i maďarského trenéra 17:20, ale to bylo vše.

V druhém setu Kaposvár pokračoval v tlaku a rychle odskočil na 5:11, 9:16 a náskok s přehledem udržel do konce setu.

Třetí set byl nejvyrovnanější a konečně se Ostrava dostala do hry, ale za stavu 4:4 přešlápla nejlepší hráčka utkání Klisura a na její nohu došlápla Kateřina Zemanová a byl z toho výron kotníku. Do hry nastoupila čerstvě patnáctiletá blokařka Jedličková. Zranění jakoby Ostravanky nakoplo a dlouho držely vyrovnanou partii a začaly ztrácet až od stavu 13:13 (13:15, 15:19). Ještě se jednou přiblížily na rozdíl jednoho bodu – 19:20. Ale to bylo vše a set i zápas byl ztracen.

Autor: Miloš Matula, foto CEV

Perušič / Schweiner – Bryl / Łosiak (POL) 2:1 (19:21, 21:17, 15:13)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Tepic (MEX) - kvalifikace

Raupelyte / Paulikiene (LTU) – Hermannová / Štochlová 2:0

FIVB Beach Pro Tour Futures – Nuvali (PHI)

finále: Oliva / Kurka – Buytrago / Varga (PHI) 2:1 (16:21, 21:16, 15:13) semifinále: Mermer / Sacit (TUR) – Oliva / Kurka 0:2 (20:22, 17:21)

muži: SKV Ústí nad Labem – TJ Sokol Dobřichovice 1:3 (25:21, 5:25, 24:26, 21:25) stav série 0:1   ženy: TJ Sokol Šternberk – VK Madeta České...