13.12.2017

Ostrava veze výhru z Chorvatska, Olomouc favorita nepřekvapila

Volejbalistky Ostravy, za podpory svého fanclubu, v prvním zápase letošního ročníku Challange Cupu 2017/18 slaví vítězství na hřišti chorvatského Osijeka. Svého soupeře jednoznačně převyšovaly, a tak trenér Pommer mohl dát příležitost všem hráčkám.
Nepovedený zápas v Poháru CEV 2017/18 mají za sebou olomoucké vysokoškolačky. Na domácí palubovce nestačily na německý Stuttgart s českou reprezentantkou Michaelou Mlejnkovou v sestavě. Hostující hráčky byly od začátku zápasu razantnějším týmem, Olomouci se začalo více dařit až ve třetím setu.

ŽOK OSIJEK – TJ OSTRAVA

ŽOK Osijek – TJ Ostrava 0:3 (12:25, 13:25, 18:25)

Rozhodčí: Daniilidou (GRE), Heckford (GBR)

Domácí: Grabovac, Bbic, Bilic, Grubesa, Sučic, Zirn, libero Krivic. Střídaly: Duric, Štebih, Gadžic, Miličevic

Hosté: Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Chevalierová. Střídaly: Šípová, Diatková, Faltínová, Žolnerčíková, Sedláčková

Vyjádření

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Po náročné cestě se nám povedl vstup do prvních dvou setů, kdy se na hřiště postupně dostal celý tým. Ve třetím setu jsme ze začátku trochu zaváhaly, aby si i naši věrní fanoušci užili zápas. Do odvety půjdeme se stejným cílem rychle postoupit.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Výborný výkon celého týmu. Důležité bylo, že jsme udrželi koncentraci po celý zápas. Pochvala celému týmu a naším skvělým fanouškům.“

Hosté vstoupili do utkání jako tajfun (3:8, 5:16), kdy kapitánka Kateřina Valková sérií 7 servisů, spolu s výbornou hrou celého týmu, prakticky rozhodla o snadném vítězství v prvním setu.

Podobný scénář se opakoval v setu druhém (3:8, 7:16), kdy na servisu úřadovala tentokráte jiná Kateřina, a to blokařka Zemanová (8 servisů). A opět následovala snadná dohrávka druhého setu.

Do třetího setu vstoupily domácí hráčky nabuzeněji (7:2, 8:4), nicméně získaný náskok neudržely a při druhém technickém timeoutu již vedlo družstvo Ostravy (15:16). Za stavu 16:17 opět zaúřadovala Kačka Valková na servisu a 5 body v řadě definitivně zlomila odpor domácích.

Autor: Miloš Matula

VK UP OLOMOUC – ALLIANZ MTV STUTTGART

S vedoucím týmem německé Bundesligy Stuttgartem změřily na úvod letošního ročníku poháru CEV Cup 2017/18 své síly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. V prvním utkání hlavní fáze významem druhé evropské soutěže podlehly vysokoškolačky doma favorizovanému soupeři 0:3.

VK UP Olomouc – Allianz MTV Stuttgart  0:3 (12:25, 14:25, 20:25)

Rozhodčí:  Erce Alvarez J. (Šp.), Ivanov S. (Bul.)

Počet diváků: 950

Domácí: Strušková, Kubínová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sain. Střídaly: Dedíková, Dudová, Ćutuk, Orvošová

Hosté:  Sándor, Potts, Van Daelen, Mlejnková, Mc Cage, Stoltenborg. libero Pušić. Střídaly: Cesar, Daalderop, Tapp, Kästner, Schaefer

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Na tento zápas musíme rychle zapomenout. Nepodařil se nám a první dva sety zvlášť. Až ve třetím měl náš výkon trochu úroveň.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Soupeř byl lepší ve všech herních činnostech, což ale neomlouvá to, že my jsme hráli bez odvahy a rizika. Do odvety je s největší pravděpodobností rozhodnuto, avšak pojedeme tam každopádně bojovat o dobrý výsledek.“

Deborah Van Daelen (kapitánka Allianz MTV Stuttgart): „Měly jsme dobrou taktiku a odehrály jsme velmi slušný zápas. Opíraly jsme se o výborný servis i hru v poli. Jsem hrdá na svůj tým, který odvedl skvělou práci.“

Ioannis Athanosopoulos (trenér Allianz MTV Stuttgart): „Byl to náš velký zápas, na nějž jsme byli dobře připraveni. V posledních šesti dnech jsme uhráli tři vítězná utkání. Těšíme se na odvetu, protože evropské soutěže hrát chceme, a jsem přesvědčený, že uspějeme.“

První bod zápasu patřil domácímu celku, který pak ale rychle prohrával 1:4. Olomoučanky se sice ještě dotáhly na 6:7, po servisech Stoltenborgové byl však stav 6:13 a o výsledku bylo rozhodnuto. Domácí tým nakonec uhrál jen dvanáct výměn.

Podobně vyhlížela i druhá sada. Ze stavu 5:6 to po šňůře podání Maďarky Sándorové bylo 5:13. Poslední korekturu narůstající ztráty udělaly vysokoškolačky díky snížení z 10:23 na 14:23, to ale bylo z jejich strany vše.

Až třetí dějství přineslo vyrovnaný průběh. Olomoučanky v něm vedly 4:2 a pak dokonce 11:8. Německé volejbalistky však rychle srovnaly krok a po druhém technickém timeoutu vyhrávaly 19:15. Univerzita ještě dvakrát snížila na rozdíl dvou míčů (17:19, 19:21), koncovka už ale patřila favorizovanému velkoklubu.