8.11.2017

Sastamala předčila Jihostroj v 3. předkole Ligy Mistrů hlavně v útočné fázi

Asi 150 km od finského Tampere je městečko Sastamala. Dnes její volejbalový tým nabitý velkými volejbalovými jmény hostil českého mistra Jihostroj České Budějovice. Ač budějovičtí nepodali špatný výkon, domácím podlehli 3:0. V plném světle se ukázala zkušenost matadorů, kteří v rozhodujících okamžicích utkání, udělali o pár chyb méně než naši borci. Ač skoro čtyřicetiletý Mikka Esko předvedl svoji nahrávačskou genialitu a ukázal proč mnoho let strávil v italské A1. Jihočeši nepodali špatný výkon, nicméně zkušenosti z takto těžkých zápasů byly na straně domácích.

Ford Store Levoranta SASTAMALA (FIN) - Jihostroj ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:0 (25:20, 25:22, 25:15)

Sastamala: Kunnari, Carmody, Sundberg, Sivula, Kaurto, Esko, libero Ringseis. Střídali: Sorvoja

Jihostroj: Palgut, Křesťan, Michálek, Halaba, Mach, Todua, libero Kryštof. Střídali: Ondrovič, Šotola, Fila

Jihočeši vstoupili dobře do utkání. S domácím týmem hráli vyrovnanou partii. Po druhém technickém oddechovém čase však udělali pár nevynucených chyb. Tím umožnili Finům odskočit ve skóre a ti už set dotáhli do vítězného konce.

I druhý set se hrál vyrovnaný volejbal. A opět až v druhé polovině setu Jihočeši začali ztrácet na dobře hrající domácí.

V třetím setu se  již od začátku Finové ujali vedení, které postupně navyšovali. Domácí hráči vedeni zkušeným a nepředvídatelně hrajícím nahrávačem Eskem předváděli razantní útoky, skvělou obranu v poli a po zásluze v tomto utkání zvítězili 3:0.

Sami Kurttila, trenér Ford Store Levoranta Sastamala: „Jsem na tým hrdý. Byl to náš nejlepší zápas v této sezóně. Moji hráči hráli to, co jsme plánovali. Mohu být jen spokojen. Naše útoky byly vynikající. Hráči udělali všechno, co mohli."

Mikko Esko, kapitán Ford Store Levoranta Sastamala: „Chtěli jsme skutečně vyhrát a to bylo vidět na přístupu hráčů. Ubránili jsme spoustu míčů a všichni hráči opravdu chtěli vyhrát. Teď jsme na půli cesty, ale musíme vyhrát i druhý zápas. Jsme v dobré pozici a musíme se soustředit na zápas, který bude v neděli. Oba týmy budou pod velkým tlakem."

René Dvořák, trenér Jihostroje České Budějovice: „Příprava našeho týmu byla dobrá, ale nehráli jsme tak dobře, jak bychom mohli. Nebylo pro nás překvapení, že domácí tým hrál tak dobře. Věděli jsme, že je to skvělý tým. Následující neděli musíme být klidní, dnes jsme byli příliš stresovaní. Také potřebujeme lepší útok."

Radek Mach, kapitán Jihostroje České Budějovice: „Ztratili jsme, protože tým nemohl hrát tak dobře jak může. Nahrávač domácích je velmi zkušený a my jsme nemohli dostatečně blokovat jejich útoky."

Odvetný zápas na jihu Čech se odehraje v neděli 12.11., utkání můžete sledovat živě od 17.50 hod. na ČTsport.

Autor: Jiří Carba, CEV

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)