10.2.2021

Statečný výkon Karlovarska proti favorizovanému Trentinu senzaci nepřinesl

Volejbalisté Karlovarska vstoupili do druhého turnaje Champions až středečním zápasem proti italskému Trentinu Itas. První utkaní proti domácímu týmu německému VfB Friedrichshafen bylo zrušeno z důvodu nakažení hráčů Covid-19. Trentino Itas včera porazilo ruský tým Lokomotiv Novosibirsk a tím si již s předstihem zajistilo vítězství ve skupině E. ČEZ Karlovarsko si díky kontumaci utkání připsalo své první body do tabulky, ale dnes se chtělo pokusit vybojovat své první body na hřišti.

VK ČEZ Karlovarsko – Trentino Itas 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 22:25)

Rozhodčí: Adler (HUN), Guillet (FRA)

Karlovarsko: Indra, Wiese, Wilson, Keemink, Lux, Patočka, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Ticháček, Vašina, Římal, Fišer, Baláž

Trentino: Podrascanin, Giannelli, Santos de Souza, Lisinac, Abdel-Aziz, Michieletto, libero Rossini. Střídali: Sosa Sierra, Argenta, Sperotto

Karlovarské ohlasy po utkání:

Lukáš Ticháček (kapitán): „Prohráli jsme 3:1. Nemůžeme být spokojení, ale zase jsme si vyzkoušeli, že proti Trentu se hraje hrozně těžko. V setech, co jsme prohráli, jsme udělali velké množství chyb. V setu, který jsme vyhráli, nám vyšlo všechno. Dobře jsme podávali, útočili, ale bohužel nevydržíme takto hrát po celou dobu utkání proti takto dobrým týmům, proto ten výsledek 3:1. Určitě to ale nebylo z naší strany špatné utkání.“

Jiří Novák (trenér): „Chvílemi to byl vyrovnaný zápas, bohužel ale z něj máme nula bodů. Dnes byla šance urvat dobrý výsledek. První půlku zápasu, i když jsme měli horší přihrávku, tak jsme hráli lépe. Při zapojení Lukáše Vašiny se příjem zlepšil, ale zase jsme začali hrát s více chybami a byli jsme neustále ve skóre pozadu. Párkrát jsme se Trentinu přiblížili, ale to nestačilo. Potřebujeme být vždy o tři, čtyři body vepředu, abychom získali určitý herní klid a věřili, že to můžeme dotáhnout. Je to škoda. Nebudeme se chválit, ale ani hanit. Jsme rád, že jsme se snažili hrát s našemi zbraněmi, ale bohužel stále ještě kousek chybí k vítězství.“

Trentino nastupuje v té nejsilnější sestavě, se kterou včera porazilo Lokomotiv Novosibirsk. Při podání Nimira Karlovarsko dvakrát jen ulívá a Trento poté svým útokem trestá. Trenér Novák si bere první oddechový čas za stavu 3:7. Wiese třikrát dobře útočí proti srovnané obraně a Patrik Indra esem snižuje na rozdíl jednoho bodu. Skóre je vyrovnané a hraje se velice pohledný volejbal. Marcel Lux chytrým zkráceným podáním posílá Karlovarsko do vedení 16:15 a Trento si bere první oddechový čas. Na hřiště přichází Lukáš Ticháček. Za stavu 18:19 dává Giannelli eso a nutí trenéra Nováka si vzít druhý time-out. Trenér Západočechů posílá na podání místo Wieseho Vašinu, ten bohužel podání kazí. Trentino si stále udržuje náskok dvou bodů a první setbol proměňuje Nimir útokem po lajně. Set končí 22:25.

Druhý set jde Karlovarsko hned od začátku do vedení. Lux a Ticháček dobře podávají a soupeř si bere první oddechový čas za stavu 7:3. Svěřenci Jiřího Nováka se můžou spolehnout na úspěšnost útoků Lukasze Wieseho a stále si udržují čtyřbodový náskok. Michieletto esem snižuje na 14:16 a je tu první time-out Karlovarska. Je tady první challenge, který končí vítězně pro Karlovarsko a posílá Indru na podání. Dvě nevynucené chyby na straně Varů a skóre se vyrovnaná na 18:18. Zkráceně podání Ticháčka a následný trojblok zvyšuje skóre na 22:20. Trentino se snaží ještě závěr setu zdramatizovat, ale neomylný Wiesse set ukončuje svým útokem 25:23.

Třetí set Trento opět přidává na podání a hned od začátku si vytváří náskok, který vede k prvnímu time-out za stavu 6:10. Karlovarsko kazí velké množství podání a stále je v bodové ztrátě, přesto nic nevzdá a stahuje na 16:18. Bohužel hned vzápětí se štěstím Trento znovu zvyšuje na 20:16. Bohužel Karlovarsko i přes bojovnost už skóre neobrací a prohrává 20:25.

Trento zvyšuje svůj tlak na servisu a Karlovarsku se přestává dařit na útoku. Trenér Novák si bere oddechový čas za stavu 5:9. Italský tým dobře ztrátuje a pro Karlovarsko je velice složité dohnat ho ve skóre. Trento pomalu přebírá otěže zápasu. V této části hry jsou jeho hráči velice úspěšní v obraně a následném protiútoku. Karlovarsko ale nic nevzdává a díky podání Lukáše Vašiny ještě dramatizuje konec setu. Trentino si bere oddechový čas za stavu 20:22, ale drama nakonec nepřipouští a vítězí 1:3.

Autor: VK Karlovarsko, foto CEV