8.12.2017

Tři dramatické, ale vítězné "pětiseťáky" našich barev v Poháru CEV

Tři čeští zástupci se představili v úvodních zápasech Poháru CEV 2017/18 - Liberec a Kladno na domácí palubovce a České Budějovice na izraelské. Vstup to byl úspěšný, v dramatických utkáních všichni vybojovali vítězství 3:2. Ale jak známe systém evropských pohárů v odvetách to budou mít naši zástupci těžké. Přehled všech pohárových utkání najdete ZDE

Dukla Liberec - Neftochimik Burgas 3:2 (17:25, 25:22, 21:25, 25:14, 15:11)

Sestava Liberce: Štokr , Galabov, Leikep , Janouch, T. Kriško, Veselý, libero Kopáček. Střídali: Správka, Staněk, Holubec

Na začátku utkání si Dukla udržoval mírné vedení. Od poloviny prvního setu měl bodově navrch hostující tým a v setu zvítězil. Druhý set měl podobný scénář jako první. Rozdíl byl pouze v tom, že se role od poloviny setu vyměnily a byla to Dukla, která si dokráčela pro vítězství, tzn. na sety srovnáno 1:1. V celém třetím setu byl Burgas bodově před Duklou a ujal se vedení v zápase. Do čtvrtého setu Liberečtí doslova „vlítli“ a set pohodlně vyhráli a rozhodnout tak musel tiebreak. V něm pouze ze začátku byl stav vyrovnaný (4:4), pak už šla Dukla do vedení, které udržela a v zápase zvítězila 3:2.

Hapoel Make-Asher Akko - Jihostroj České Budějovice 2:3 (25:23,25:22,19:25,20:25,15:17)

Sestava Jihostroje: Palgut, Křesťan, Michálek, Halaba, Ondrovič, Todua, libero Kryštof. Střídali: Fila, Kraffer.

První dva sety zápasu byly velmi vyrovnané, koncovky setů zvládl lépe izraelský tým a ujal se vedení 2:0 na sety. To jako by Jihostroj nabudilo, jejich hra ožila, útoky byly pestřejší. Ve třetím a čtvrtém setu si Jihočeši vždy udržovali několikabodové vedení a stav utkání srovnali na 2:2. V rozhodujícím tiebreaku se týmy střídaly ve vedení, první mečboly byly na straně domácího týmu. Svěřenci Reného Dvořáka se nevzdali, mečboly odvrátili a v nervy drásající koncovce zvítězili 17:15.

Kladno Volejbal – C.S. Arcada Galati 3:2 (25:27, 27:25, 21:25, 25:22, 15:12)

Sestava Kladna: Hýský, Zajíček, West, Šulista, Sobotka, Gromadowski, libero Moník

Začátek prvního setu byl vyrovnaný, v půli setu hosté odskočili do mírného vedení. Domácím hráčům se podařilo náskok zlikvidovat a sami měli tři setboly. Ty ovšem nevyužili a v setu vítězí hosté. Celý druhý set se bojovalo o každý bod. V koncovce se setboly střídaly na obou stranách, tentokrát mělo pevnější nervy Kladno a na sety je srovnáno 1:1. Vyrovnaný boj pokračoval i do prvního technického timu třetího setu. Poté rumunský tým odskočil a vedení si udržel až do konce setu. Kladenští jsou však bojovníci, v celé čtvrté sadě si udržují vedení a v setu vítězí. A je na řadě tiebreak. V něm je Kladno o ždibec lepší a před skvělým publikem vítězí.

Autor: Jiří Carba