6.2.2018

Ve středu čekají naše zástupkyně další zápasy v pohárové Evropě

Tři týmy, které o víkendu odehrály Final Four Českého poháru, se ve středu představí v zápasech evropských pohárů 2017/18. Hráčky Prostějova hostí ve své skupině Champions League italskou Novaru. K odvetným osmifinálovým zápasům nastoupí volejbalistky Králova Pole a Ostravy. Do Brna v rámci CEV Cupu zavítá ruský Jekatěrinburg a do Ostravy, k zápasu Challenge Cupu,  míří finské Orivesi.

VK Prostějov – Champions League

Polovina zápasů ve skupinách Champions League je odehrána. Prostějovu zatím ve skupině B patří čtvrtá příčka. Ve středu, již podruhé během čtrnácti dnů, změří síly s Igor Gorgonzola Novarou. V první zápase zvítězil italský tým 3:1. Na nahrávce Katarzyna Skorupa (Polsko), na univerzálu Paola Egonu (Itálie), na smečích Celeste Plak (Nizozemsko) a Stephanie Enright (Portoriko), na blocích Lauren Gibbemeyer (USA) a Cristina Chirichella (Itálie), na liberu Stefania Sansonna (Itálie). Co jméno, to mezinárodní pojem a opora národního výběru své země. Navíc na lavičce další špičkové „plejerky“ připravené okamžitě zaskočit.

„Když se takhle složenému mančaftu daří, je těžko k zastavení. Mimořádně tvrdé útoky z ohromné výšky i složitě prostupné bloky jako věže máme doteď v živé paměti,“ přiznal trenér Prostějova Miroslav Čada. „Bojovat s tak vynikajícím protivníkem vyrovnaně nebo ho dokonce předčít, to se může povést jen za určitých okolností, které se sešly v Itálii právě během toho třetího setu. Náš skvělý servis, v návaznosti na to jejich horší přihrávka i následně ne tolik ničivé zakončení, tím pádem naše lepší obrana a schopnost bodovat z protiútoků. To vše podmíněno vlastním dobrým příjmem. Jedině tímhle způsobem lze s podobně špičkovými týmy uspět alespoň dílčím způsobem, za ideální konstelace třeba i v rámci celého utkání,“ dodal.

Podobně vidí šanci zaskočit renomovaný kolos zkušená univerzálka Helena Horká. „Po pravdě je Novara ve všech ohledech o kategorii výš než my, to si nemusíme nic nalhávat. Takový super tým nemůžeme opakovaně či pravidelně porážet, ale jednou z řady zápasů ho udolat možné určitě je. Potřebujeme, aby ony neměly tak úplně svůj den a my jsme naopak předvedly perfektní výkon. Potom lze dosáhnout čehokoliv, takový je sport.“ Oba se shodli na jednom: „Dáme do toho maximum a uvidíme, co se bude v utkání na hřišti dít. Bez ohledu na konečný výsledek se však fandové mohou těšit na natolik hodnotný zážitek, jaký není v Prostějově příliš častý. Proto věříme v co nejpočetnější i pořádně hlasitou podporu našich příznivců z hlediště.“

VK KP Brno – CEV Cup

Na palubovce Králova Pole se představí Uraločka Jekatěrinburg. V prvním zápase brněnský tým na ruského giganta nestačil a prohrál 0:3. Podaří se Brnu zázrak jako s finským LP Salo, když po domácí prohře 0:3 ve Finsku zvítězil 3:0 a následnou výhrou ve  zlatém setu si zajistil postup do osmifinále?  

„Představovat Jekatěrinburg asi není třeba, je to největší klub v historii Sovětského svazu ve volejbalu s mnoha tituly. A veliká bašta, ve které pracuje opravdová celebrita Nikolay Karpol, který bude mít letos v květnu 80 let. Je to vlastně jeho klub a jsou tam špičkové podmínky na přípravu, tradiční ruská škola s volejbalovými reprezentantkami i krásná hala,“ popsal svého soupeře Marek Rojko. „V Rusku jsme sice prohráli, ale potvrdilo se, že se tohoto soupeře není potřeba bát, protože má ve vícero aspektech i svoje slabiny. Ale respekt a nezkušenost některých našich hráček způsobily zbytečné chyby a slabý útok. Jsem přesvědčený, že po této zkušenosti budeme doma hrát o hodně líp a s odvahou, a že můžeme vybojovat mnohem lepší výsledek."

„Škoda, že jsme do prvního zápasu nastoupily s takovým strachem a respektem, protože jsme neměly co ztratit. Myslím si, že doma je můžeme potrápit daleko víc a určitě nic nevzdáváme," zdůraznila kapitánka Ivana Zburová.

TJ Ostrava – Challenge Cup

Dobře nakročeno k postupu do čtvrtfinále Challenge Cupu mají hráčky Ostravy, které hostí OrPo Orivesi. V prvním zápase svého finského soupeře jasně přehrály, zejména v útoku a na servisu, a z Finska si odvezly výhru 3:0.

„Uhrály jsme dobrý výsledek do odvety, ale nesmíme nic podcenit. Už se těšíme na naše fanoušky, kteří jsou nám vždy velkou oporou, a věříme, že nám pomohou k postupu,“ zmínila kapitánka Kateřina Valková.

 

7. 2.  – 17.00 - VK Prostějov – Igor Gorgonzola Novara - přímý přenos na ČTsport od 16.50 hodin

7. 2. – 18.00 – Královo Pole Brno – Uralochka-NTMK Ekaterinburg

7. 2. – 18.00 – TJ Ostrava – OrPo Orivesi – živě ZDE

 

Autor: Jiří Carba, VK Prostějov, Barbora Mertová

Krátké zprávyArchiv
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

 
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – OrPo Orivesi 3:1 (25:15, 15:25, 25:21, 25:19), první zápas 3:0, postupuje Ostrava

 
Pohár CEV 2017/18 ženy

VK Královo Pole Brno – Uralochka-NTMK Ekaterinburg 1:3 (10:25, 28:26, 20:25, 16:25), první zápas 0:3, postupuje Jekatěrinburg

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015