6.2.2018

Ve středu čekají naše zástupkyně další zápasy v pohárové Evropě

Tři týmy, které o víkendu odehrály Final Four Českého poháru, se ve středu představí v zápasech evropských pohárů 2017/18. Hráčky Prostějova hostí ve své skupině Champions League italskou Novaru. K odvetným osmifinálovým zápasům nastoupí volejbalistky Králova Pole a Ostravy. Do Brna v rámci CEV Cupu zavítá ruský Jekatěrinburg a do Ostravy, k zápasu Challenge Cupu,  míří finské Orivesi.

VK Prostějov – Champions League

Polovina zápasů ve skupinách Champions League je odehrána. Prostějovu zatím ve skupině B patří čtvrtá příčka. Ve středu, již podruhé během čtrnácti dnů, změří síly s Igor Gorgonzola Novarou. V první zápase zvítězil italský tým 3:1. Na nahrávce Katarzyna Skorupa (Polsko), na univerzálu Paola Egonu (Itálie), na smečích Celeste Plak (Nizozemsko) a Stephanie Enright (Portoriko), na blocích Lauren Gibbemeyer (USA) a Cristina Chirichella (Itálie), na liberu Stefania Sansonna (Itálie). Co jméno, to mezinárodní pojem a opora národního výběru své země. Navíc na lavičce další špičkové „plejerky“ připravené okamžitě zaskočit.

„Když se takhle složenému mančaftu daří, je těžko k zastavení. Mimořádně tvrdé útoky z ohromné výšky i složitě prostupné bloky jako věže máme doteď v živé paměti,“ přiznal trenér Prostějova Miroslav Čada. „Bojovat s tak vynikajícím protivníkem vyrovnaně nebo ho dokonce předčít, to se může povést jen za určitých okolností, které se sešly v Itálii právě během toho třetího setu. Náš skvělý servis, v návaznosti na to jejich horší přihrávka i následně ne tolik ničivé zakončení, tím pádem naše lepší obrana a schopnost bodovat z protiútoků. To vše podmíněno vlastním dobrým příjmem. Jedině tímhle způsobem lze s podobně špičkovými týmy uspět alespoň dílčím způsobem, za ideální konstelace třeba i v rámci celého utkání,“ dodal.

Podobně vidí šanci zaskočit renomovaný kolos zkušená univerzálka Helena Horká. „Po pravdě je Novara ve všech ohledech o kategorii výš než my, to si nemusíme nic nalhávat. Takový super tým nemůžeme opakovaně či pravidelně porážet, ale jednou z řady zápasů ho udolat možné určitě je. Potřebujeme, aby ony neměly tak úplně svůj den a my jsme naopak předvedly perfektní výkon. Potom lze dosáhnout čehokoliv, takový je sport.“ Oba se shodli na jednom: „Dáme do toho maximum a uvidíme, co se bude v utkání na hřišti dít. Bez ohledu na konečný výsledek se však fandové mohou těšit na natolik hodnotný zážitek, jaký není v Prostějově příliš častý. Proto věříme v co nejpočetnější i pořádně hlasitou podporu našich příznivců z hlediště.“

VK KP Brno – CEV Cup

Na palubovce Králova Pole se představí Uraločka Jekatěrinburg. V prvním zápase brněnský tým na ruského giganta nestačil a prohrál 0:3. Podaří se Brnu zázrak jako s finským LP Salo, když po domácí prohře 0:3 ve Finsku zvítězil 3:0 a následnou výhrou ve  zlatém setu si zajistil postup do osmifinále?  

„Představovat Jekatěrinburg asi není třeba, je to největší klub v historii Sovětského svazu ve volejbalu s mnoha tituly. A veliká bašta, ve které pracuje opravdová celebrita Nikolay Karpol, který bude mít letos v květnu 80 let. Je to vlastně jeho klub a jsou tam špičkové podmínky na přípravu, tradiční ruská škola s volejbalovými reprezentantkami i krásná hala,“ popsal svého soupeře Marek Rojko. „V Rusku jsme sice prohráli, ale potvrdilo se, že se tohoto soupeře není potřeba bát, protože má ve vícero aspektech i svoje slabiny. Ale respekt a nezkušenost některých našich hráček způsobily zbytečné chyby a slabý útok. Jsem přesvědčený, že po této zkušenosti budeme doma hrát o hodně líp a s odvahou, a že můžeme vybojovat mnohem lepší výsledek."

„Škoda, že jsme do prvního zápasu nastoupily s takovým strachem a respektem, protože jsme neměly co ztratit. Myslím si, že doma je můžeme potrápit daleko víc a určitě nic nevzdáváme," zdůraznila kapitánka Ivana Zburová.

TJ Ostrava – Challenge Cup

Dobře nakročeno k postupu do čtvrtfinále Challenge Cupu mají hráčky Ostravy, které hostí OrPo Orivesi. V prvním zápase svého finského soupeře jasně přehrály, zejména v útoku a na servisu, a z Finska si odvezly výhru 3:0.

„Uhrály jsme dobrý výsledek do odvety, ale nesmíme nic podcenit. Už se těšíme na naše fanoušky, kteří jsou nám vždy velkou oporou, a věříme, že nám pomohou k postupu,“ zmínila kapitánka Kateřina Valková.

 

7. 2.  – 17.00 - VK Prostějov – Igor Gorgonzola Novara - přímý přenos na ČTsport od 16.50 hodin

7. 2. – 18.00 – Královo Pole Brno – Uralochka-NTMK Ekaterinburg

7. 2. – 18.00 – TJ Ostrava – OrPo Orivesi – živě ZDE

 

Autor: Jiří Carba, VK Prostějov, Barbora Mertová

Krátké zprávyArchiv
Champions League 2018/2019 muži

Azimut Leo Shoes Modena (ITA) – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

 
ME 2019 muži - rozlosování

Los ME 2019 zařadil české volejbalisty do skupiny D, která se odehraje v Rotterdamu a Amsterdamu. Soupeřem naší reprezentace bude domácí Nizozemsko,...

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Ford Store Levoranta Sastamala (FIN) – Kladno volejbal cz 3:0 (25:20, 25:19, 25:19) první utkání 3:2, postupuje Sastamala

 
2018/19 MEVZA Středoevropská liga - ženy

VK UP Olomouc - Mladost Zagreb (CRO) 3:1 (25:10, 25:15, 20:25, 25:22)

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Galatasaray Istanbul (TUR) – Dukla Liberec 3:0 (25:15, 25:21, 25:19) první utkání 3:2, postupuje Galatasaray Istanbul

 
MEVZA U17 Maribor - chlapci - kvalifikace na 2019 ME U17

finále: Slovinsko – Česká republika 1:3 (18:25, 16:25, 25:23, 16:25), o 3. místo: Rakousko – Slovensko 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018