8.11.2018

Více jak dvě hodiny trvala premiéra Dukly Liberec na evropské scéně

První zápas předkola Challenge Cupu 2018/19 odehrály hráčky Liberce v rakouském Salzburgu. Při své premiéře v evropských pohárech „padly“ až po velké bitvě v tie-breaku. Přesto však postup není v nedohlednu, rozhodovat bude odvetný zápas v Liberci. Dukla věří v domácí prostředí, podporu svých fanoušků, kterým by se ráda na konci zápasu odměnila postupem do dalších bojů.

PVSBG Salzburg (AUT) – VK Dukla Liberec 3:2 (17:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:10)

Sestavy

Salzburg: Racina, Bittinger, Sernow, Abolina, Zauere, Hill, libero Baji. Střídaly: Schmiedbauer, Cidlíková, Posch

Liberec: Kopecká, Mikšíková, Holubcová, Pištěláková, Šustrová, Candráková, libero Dostálová. Střídaly: Šotkovská, Kohoutová, Vaňková, Veselá

Výborný vstup do utkání měly volejbalistky Liberce a první set bez problémů vyhrály. Do poloviny druhého setu měly zápas pod kontrolou, pak však přišel útlum. Rakušanky před koncovkou srovnaly a na vítězné vlně pokračovaly i v samé koncovce setu. Ve třetím setu se týmy střídaly ve vedení, tentokrát se koncovka povedla lépe Dukle.  Ve čtvrtém setu byl domácí celek od začátku v mírném vedení a to si udržel až do konce setu, stav utkání srovnal na 2:2 a o vítězi musel rozhodovat tie-break. Začátek rozhodující zkrácené hry byl vyrovnaný, pak však domácí hráčky bodově odskočily a Liberci se již nepodařilo tuto ztrátu dohnat. Z výhry 3:2 se tak radoval domácí Salzburg. Nejvíce bodující hráčkou utkání byla liberecká univerzálka Nikola Pištěláková s 21 body.

Odvetné utkání je na programu v Liberci 13. listopadu 2018.

Autor: Jiří Carba

Český pohár 2018/19 ženy - 3. kolo

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 1:3 (18:25, 25:12, 19:25, 18:25)

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:1 (25:13, 25:21, 21:25, 25:20),první utkání 3:2, postupuje Olymp, VK Brno – VK Prostějov 1:3 (26:28, 26:24, 16:25,...

Challenge Cup 2018/2019 ženy

VK Dukla Liberec – PSVBG Salzburg (AUT) 3:0 (25:23, 25:16, 25:21), první zápas 2:3 - postupuje Liberec

Pohár CEV 2018/2019 muži

Kladno volejbal cz – Montana Volley (BUL) 3:0 (26:24, 25:21, 25:22), první zápas 3:0 - postupuje Kladno

Montana Volley (BUL) – Kladno volejbal cz 0:3 (18:25, 24:26, 19:25)