13.11.2019

Vydařený vstup volejbalistů Karlovarska na evropskou scénu

Úvodní zápas předkola Challenge Cupu 2019/20 má za sebou tým Karlovarska. Na domácí palubovce dnes zvítězil nad Skopje a před odvetou v Makedonii má lepší výchozí pozici v boji o postup do hlavní fáze Challenge Cupu. Během utkání dal karlovarský trenér Jiří Novák příležitost mladým hráčům a ti ho svým výkonem nezklamali.

VK ČEZ Karlovarsko – Vardar Skopje 3:0 (25:11, 25:20, 25:19)

Rozhodčí: Dimachi (ROU), Zyber GER), delegát Zdeněk Škoda

Diváci: 895

Sestavy:

Karlovarsko: Wilson, Ticháček, Lux, Patočka, Rejlek, Wiese, libero Pfeffer. Střídali: Baláž, Džavoronok, Vašina, Houda, Petrák, Fišer

Skopje: Stojanov, Mihailov, Lepidovski, Simovski, Iliev, Madjunkov, libero Mocic. Střídali: Shulajkovski, Ilieski

statistika ZDE

Filip Rejlek (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Jsem rád, že jsme vyhráli 3:0. Je to dobrý vstup do pohárové soutěže a dobrý výsledek do dalšího kola. Děkujeme divákům, že přišli v tak hojném počtu.”

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Nastoupili jsme v nejsilnějším složení a koncentrovaně, díky tomu byl první set jasně v naší režii. Potom dostala příležitost lavička a já jsem moc rád, že to dohráli na 3:0.“

Jovice Simovski (kapitán Vardar Skopje): „Po 10 letech opět makedonský tým hraje evropské poháry, takže máme radost z toho, že můžeme hrát tuto soutěž. Děkujeme za vřelé přijetí od Vašeho klubu. Momentálně jste silnější družstvo než my.“

Dean Stojanov (trenér Vardar Skopje): „Gratuluji k výhře. Jste lepší družstvo než jsme my. Doufáme v lepší výsledek u nás v Makedonii. Hrajeme poprvé tuto soutěž a na domácí půdě chceme Karlovarsko více potrápit.“

Před zaplněnou Halou míčových sportů vstoupil tým VK Karlovarsko do utkání velice koncentrovaně a hned od začátku dokazoval svoji roli favorita. Díky úspěšné obraně jak na bloku, tak v poli si domácí volejbalisté vytvořili dostatečný náskok a set jednoznačně vyhrávají 25:11.

Do druhého setu domácí nastupují v trochu pozměněné sestavě, kdy příležitost dostávají i mladíci Džavoronok a Baláž. Také na pozici univerzála dostal prostor vyzkoušet si jiný post Lukáš Vašina. Týmu nějakou dobu trvá než se jeho hra stabilizuje. Díky esu Marcela Luxe za stavu 20:18 Karlovarsko odskakuje v koncovce setu a soupeře už do dramatické koncovky nepouští.

Karlovarsko pokračuje v dobrém výkonu i ve třetím setu a utíká soupeři ve skóre. Na konci se do hry dostávají i domácí odchovanci Martin Fišer, Tomáš Houda a Tomáš Petrák. Domácí vítězí ve třetím setu 25:19. Velké díky patří divákům, kteří vytvořili vynikající atmosféru a také Skupině ČEZ, která během zápasu ve své aplikaci EPP spustila charitativní akci na podporu Denního centra Žirafa.

Autor: Tým Karlovarska, foto CEV

CEV Champions League - muži

Fenerbahce HDI Istanbul (TUR) - VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (20:25, 25:21, 25:17, 21:25, 12:15)

Evropské poháry - ženy

Pohár CEV: Asterix Avo Beveren (BEL) - VK Prostějov 3:2 (22:25, 25:21, 25:15, 25:27, 15:8), Busto Arsizio (ITA) - VK UP Olomouc 3:0 (25:18, 25:11,...

Český pohár 2019/20 muži - 3. kolo

VK Lvi Praha – Aero Odolena Voda 3:2 (25:19, 23:25, 23:25, 25:23, 15:10), SKV Ústí nad Labem – Volejbal Brno 1:3 (25:23, 23:25, 13:25, 22:25)

CEV Challenge Cup 2019/2020 - předkolo

Vardar Skopje (MKD) - VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (25:21, 18:25, 17:25, 15:25), první zápas 0:3 - postupuje Karlovarsko

Sleva na vstupenky na OH kvalifikaci mužů v Berlíně

Do 30. 11. 2019 je možno zakoupit zlevněné vstupenky na OH kvalifikaci mužů, která bude 5. - 10. 1. 2020 v Berlíně za účasti naší reprezentace mužů....

FIVB 4* Chetumal (MEX) 2019

Perušič / Schweiner – Crabb Tr. / Bourne (USA) 0:2 (18:21, 12:21), Perušič / Schweiner – Aye / Gauthier-Rat (FRA) 2:1 (16:21, 21:19, 15:12)