4. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Bosna a Hercegovina
13.11.2019

Vydařený vstup volejbalistů Karlovarska na evropskou scénu

Úvodní zápas předkola Challenge Cupu 2019/20 má za sebou tým Karlovarska. Na domácí palubovce dnes zvítězil nad Skopje a před odvetou v Makedonii má lepší výchozí pozici v boji o postup do hlavní fáze Challenge Cupu. Během utkání dal karlovarský trenér Jiří Novák příležitost mladým hráčům a ti ho svým výkonem nezklamali.

VK ČEZ Karlovarsko – Vardar Skopje 3:0 (25:11, 25:20, 25:19)

Rozhodčí: Dimachi (ROU), Zyber GER), delegát Zdeněk Škoda

Diváci: 895

Sestavy:

Karlovarsko: Wilson, Ticháček, Lux, Patočka, Rejlek, Wiese, libero Pfeffer. Střídali: Baláž, Džavoronok, Vašina, Houda, Petrák, Fišer

Skopje: Stojanov, Mihailov, Lepidovski, Simovski, Iliev, Madjunkov, libero Mocic. Střídali: Shulajkovski, Ilieski

statistika ZDE

Filip Rejlek (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Jsem rád, že jsme vyhráli 3:0. Je to dobrý vstup do pohárové soutěže a dobrý výsledek do dalšího kola. Děkujeme divákům, že přišli v tak hojném počtu.”

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Nastoupili jsme v nejsilnějším složení a koncentrovaně, díky tomu byl první set jasně v naší režii. Potom dostala příležitost lavička a já jsem moc rád, že to dohráli na 3:0.“

Jovice Simovski (kapitán Vardar Skopje): „Po 10 letech opět makedonský tým hraje evropské poháry, takže máme radost z toho, že můžeme hrát tuto soutěž. Děkujeme za vřelé přijetí od Vašeho klubu. Momentálně jste silnější družstvo než my.“

Dean Stojanov (trenér Vardar Skopje): „Gratuluji k výhře. Jste lepší družstvo než jsme my. Doufáme v lepší výsledek u nás v Makedonii. Hrajeme poprvé tuto soutěž a na domácí půdě chceme Karlovarsko více potrápit.“

Před zaplněnou Halou míčových sportů vstoupil tým VK Karlovarsko do utkání velice koncentrovaně a hned od začátku dokazoval svoji roli favorita. Díky úspěšné obraně jak na bloku, tak v poli si domácí volejbalisté vytvořili dostatečný náskok a set jednoznačně vyhrávají 25:11.

Do druhého setu domácí nastupují v trochu pozměněné sestavě, kdy příležitost dostávají i mladíci Džavoronok a Baláž. Také na pozici univerzála dostal prostor vyzkoušet si jiný post Lukáš Vašina. Týmu nějakou dobu trvá než se jeho hra stabilizuje. Díky esu Marcela Luxe za stavu 20:18 Karlovarsko odskakuje v koncovce setu a soupeře už do dramatické koncovky nepouští.

Karlovarsko pokračuje v dobrém výkonu i ve třetím setu a utíká soupeři ve skóre. Na konci se do hry dostávají i domácí odchovanci Martin Fišer, Tomáš Houda a Tomáš Petrák. Domácí vítězí ve třetím setu 25:19. Velké díky patří divákům, kteří vytvořili vynikající atmosféru a také Skupině ČEZ, která během zápasu ve své aplikaci EPP spustila charitativní akci na podporu Denního centra Žirafa.

Autor: Tým Karlovarska, foto CEV

Český pohár 1* - beachvolejbal

Muži – Poděbrady finále: Sedlák / Maňas – Šépka / Semerád 2:0 (21:17, 21:19) o 3. místo: M. Pihera / Šotola – V. Beneš / Havlín 2:0 (21:17,...

Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Královo Pole Brno hlásí novou posilu, z portugalského týmu Leixoes SC přichází americká smečařka Cassie Baird.

UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - chlapci

1. místo - Daniel Fabikovič / Richard Stružka 2. místo - Tomáš Červa / Jakub Tesárek 3. místo - Tomáš Křenek / Tadeáš Milichovský

UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - dívky

1. místo - Noemi Jeřábková / Sabina Matoušková 2. místo - Žaneta Foxová / Michaela Vlčková 3. místo - Kristýna Koblížková / Alžběta Tomášová

Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko – Česká republika 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)

Švédský univerzál Fredric Gustavsson po Řecku, Francii, Finsku, Japonsku, Belgii a Turecku, kde naposledy působil v týmu Inegol Belediyesi, okusí v...