11.2.2020

Výhra kladenských Orlů v Lisabonu nestačila, v Challenge Cupu končí

Jak se blížila bouřka Sabina, tak se kladenským volejbalistům blížil odlet do Portugalska na odvetu osmifinále Challenge Cupu 2019/20. Po domácí porážce, by musela v Lisabonu zařádit středočeská bouře, aby vítězství za tři body Orly poslalo do zlatého setu. Bohužel se tak nestalo a letošní pouť evropským pohárem pro kladenské volejbalisty skončila na portugalské půdě.

SC Portugal Lisboa – Kladno volejbal cz 2:3 (25:20, 23:25, 25:15, 14:25, 12:15)

první utkání 3:0

Rozhodčí: Gonzales Tabares (ESP), Kozic (BIH)

Diváků: 349

Lisabon: Ferreira Costa, Barbosa Maia, Martins, Brown, Dennis Diaz, Sens, libero Pereira. Střídali: Monteiro, Melo, Freire Da Purificacao, Pombeiro, Lopes Sanches

Kladno: Fortuník, Vemič, Zajíček, Okošanović, Hýský, Palacios Santos, libero Moník. Střídali: Kuboš, Mikulenka, van Haarlem

V základní sestavě Kladna jsme od začátku zápasu, možná překvapivě, viděli Ondru Fortuníka. Domácí ukazovali, že s postupem to myslí vážně a bod po bodu navyšovali skóre. Do koncovky prvního setu vstupovali s luxusním šestibodovým náskokem, který si již nenechali sebrat. Bylo jasné, že si Orli již nemohou dovolit žádnou ztrátu setu.

Druhý set byl vyrovnaný pouze v první třetině. Následně domácí tým odskočil na 18:14 a vypadalo to, že o postupujícím je rozhodnuto. V těchto momentech kladenské borce udržel nad vodou blokem Zajíček a na útoku Okošanović. Nejen, že se Středočechům podařilo náskok soupeře srovnat, ale v koncovce odskočili o dva body a set dotáhli do vítězného konce.

Třetí set se Kladno drželo do stavu 5:5, pak ale domácí přitlačili na servisu a svůj náskok navyšovali, až na hrozivých 21:13. Ani střídáním na postu nahrávače se nepodařilo trenéru Fortuníkovi tlak domácích otupit a o postupujícím do čtvrtfinále bylo jasno.

Zbývalo již jen zápas dohrát. Domácí trenér prostřídal, čehož Orli využili a čtvrtý set byl jejich jednoznačnou záležitostí. Vstup do zkrácené hry se lépe vydařil domácím volejbalistům, ale Kladno se na ně ještě před změnou stran bodově dotáhlo a získalo několikabodový náskok, který si udrželo až do konce zápasu. Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl kladenský univerzál Stefan Okošanović.