14.7.2021

Naši reprezentanti na beachvolejbalovém ME U20 v tureckém Izmiru

Od 8. do 11. července 2021 hostil turecký Izmir mistrovství Evropy hráčů a hráček do dvaceti let. České barvy na tomto turnaji hájil v chlapecké kategorii pár Semerád / Šépka, v dívkách pak dvojice Neuschaeferová / Břínková. Pojďme se v krátkosti ohlédnout, jak se našim reprezentantům dařilo.

Tomáš Semerád / Jakub Šépka

Naši reprezentanti vstoupili do turnaje zápasem proti slovinské dvojici Možič / Bracko. Zápas to byl nadmíru vyrovnaný a skóre to jen dokazuje. Po prvním prohraném setu 17:21 se naši borci vzepřeli a druhý set vyhráli takřka stejným poměrem, a to 21:18. Muselo se tak jít do tie breaku, který byl doslova infarktový. Šťastnější nakonec byli Slovinci, když zkrácenou hru vyhráli nejtěsnějším rozdílem 15:13.

K druhému zápasu ve skupině F nastoupil Šépka se Semerádem proti Estoncům Meius / Kais. Po prvním setu se zdálo, že zápas bude jako procházka růžovou zahradou, jelikož naši borci vyhráli s obrovským přehledem 21:10. Opak byl ale pravdou. Hra se neuvěřitelně srovnala a estonský pár se držel našich zuby nehty. V druhém setu nakonec vyhráváme vydřenou koncovku 25:23.

Poslední zápas ve skupině byl velice podobný tomu prvnímu. Náš tým nastoupil proti lotyšskému páru Abalitis / Teteris. Byl to boj o konečné druhé místo ve skupině a vyrovnanost tohoto duelu to jen potvrzovala. První set se našim reprezentantům moc nevydařil a prohráli ho 19:21. Druhý si ale pohlídali, zvítězili 21:17 a zápas se musel rozhodnout až ve třetím setu. Ten náš pár vyhrál 16:14 a postoupil do play off z druhého místa skupiny.

Jako soupeř v rámci prvního kola play off byl naší dvojici přiřazen tým Řecka a to konkrétně Restemis / A. Chandrinos. Naši borci opět museli do tie breaku. Prohráli totiž těsně první set 19:21, aby posléze ten druhý vyhráli 21:13. V tie breaku bohužel naši nenavázali na výkon z druhého setu a zkrácenou hru tak prohráli znovu těsně 12:15. Díky této prohře se tak naši reprezentanti loučí s turnajem na děleném 17. místě.

Kompletní výsledky ME U20 - chlapci

Kylie Neuschaeferová / Michaela Břínková

Náš dívčí pár naskočil do turnaje rovnýma nohama hned první den jeho trvání. Soupeřkami byly našim reprezentantkám beachvolejbalistky Itálie Kindova / Tsaneva. Zápas to byl velice jednoznačný, když ani v jednom setu nedovolili naše hráčky Italkám získat víc než deset bodů.

V druhém zápase základní skupiny narazila česká dvojice na izraelský tým Ashush / Alrod Ben Naim. Průběh zápasu byl dosti podobný tomu prvnímu, jen Izraelky v každém setu získali trochu více bodů, konkrétně to bylo 2:0 (12, 13).

Poslední zápas ve skupině E sehrála naše děvčata stejně jako ten první proti italskému týmu, tentokráte proti dvojici Z. Vasvári / Vecsey. I toto utkání bylo takřka celou dobu v naší režii a díky výhře 2:0 naše reprezentantky postoupily z prvního místa do vyřazovacích bojů.

Díky senzačním třem výhrám v základní skupině naše reprezentantky postoupily rovnou mezi nejlepších šestnáct týmů. Čekal je tak zápas o čtvrtfinále, ke kterému nastoupily proti reprezentantkám Lotyšska Namike / Brailko. Pro naše hráčky to byla první opravdová zkouška na turnaji, první set prohrály rozdílem třídy 13:21. Do druhého setu však naše holky daly všechno a po výhře 25:23 ve vyrovnané koncovce srovnaly poměr setů na 1:1. V tiebreaku to už ale bohužel nevyšlo a naše reprezentantky tak prohrály ve vyhrocené koncovce 14:16 a s evropským šampionátem se rozloučily 9. místem.

Kompletní výsledky ME U20 – dívky

Autor: Martin Mach

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)