16.7.2022

Obě české dvojice ovládly na ME U20 bez jediného zaváhání své základní skupiny

Druhý den v řadě nepoznaly naše páry na ME U20 2022 v tureckém Izmiru hořkost porážky a i přes velké vedro a silný vítr se podařilo sestrám Pavelkovým a Kurkovi s Olivou vyhrát své skupiny, což znamená přímý postup do druhého kola play off.

Kryštof Kurka s Václavem Olivou měli druhý den na ME U20 v Izmiru napilno. Na programu měli totiž hned dvě utkání. K prvnímu z nich nastoupili proti domácí dvojici Tur / Kurt. V prvním setu jasně dominovali a zaslouženě vyhráli. Druhou sadu Turci rozhodně nechtěli dát zdarma, ale Kryštof s Vaškem vyrovnanou koncovku zvládli a zaslouženě zvítězili 2:0 (21:15, 21:19).

K poslednímu utkání skupiny C nastoupili Oliva a Kurka proti turnajovým trojkám, Němcům Lorenz / Nissen. Toto utkání o první místo v základní skupině, které zaručovalo přímý postup do osmifinále, mělo opravdu velký náboj. Do utkání vstoupili naši borci mnohem lépe než soupeři a první sadu uhájili ve svůj prospěch. V druhém setu se karta obrátila a Němci srovnali na 1:1. Tie break opět patřil Kurkovi s Olivou a po vítězství 2:1 (21:17, 16:21, 15:11) mohli slavit postup do bojů o čtvrtfinále, ve kterém vyzvou vítěze utkání Hanni / Armellini (ITA) x Plamadaela / Romanov (MLD).

Volnější program měly včera sestry Pavelkovy. Čekal je totiž poslední zápas skupiny H proti nasazeným devítkám Rakušankám Rabitsch / Trailovic. Předem bylo jasné, že pokud naše reprezentantky v tomto utkání zvítězí, přímý postup mezi nejlepších šestnáct týmů je nemine.

Vstup do utkání se Aničce s Káťou moc nevydařil. Silný vítr v kombinaci s lačností Rakušanek po vítězství nesl své ovoce v podobě zisku prvního setu. Naše holky však nesvěsily hlavy a místo toho, aby s větrem bojovaly jako doposud, začaly s ním spolupracovat. To se nakonec ukázalo jako správná cesta, díky které sestry Pavelkovy utkání otočily a zaslouženě vyhrály celé utkání 2:1 (14:21, 21:19, 15:12) a skupinu H.

V boji o čtvrtfinále tak vyzvou vítězný pár z utkání Vasvéri / Gubik (HUN) x Pitsigkoni / Gkizetti (GRE).