16.9.2020

Markéta s Bárou na ME v Jurmale zatím nepoznaly chuť porážky a jsou v osmifinále

Máme za sebou první dva dny ME v beachvolejbale. V lotyšské Jurmale nás reprezentují dva ženské a jeden mužský pár.

Již v úterý nastoupily ke svému prvnímu utkání naše jedničky Markéta Nausch-Sluková s Bárou Hermannovou a jejich soupeřkami byly čerstvé šampiónky z ME U20, domácí dvojice Namike / Brailko. Naše děvčata si s nimi poradila celkem přesvědčivě (21:16, 21:16) a vstup do šampionátu se jim povedl. „Domácí jsou šikovné mladé holky, ale zápas jsme měly pod kontrolou a ohlídaly jsme si ho. Soupeřky možná byly trochu unavené z ME 20, které vyhrály a možná i trochu „vyjukané“, že mohou hrát ME dospělých. My jsme toho využily, když jsme je zatlačily hlavně podáním,“ říkala po utkání Markéta Nausch-Sluková. V druhém, již dnešním utkání, na ně čekala italská dvojice Menegatti / Orsi Toth. Po těsné koncovce prvního setu, byl druhý již plně v režii naší dvojice a ze skupiny postupují Markéta s Bárou bez porážky přímo do 2. kola vyřazovacích bojů. „Čekaly jsme, že to bude těžký zápas, protože Italky jsou již dlouho na Tour a jsou velice zkušené. První set jsme si tak trochu „ukradly“ dvěma esy v závěru. V druhém jsme si vybudovaly náskok již na začátku a udržely ho. Jsme rády, že jdeme přímo do 2. kola a budeme čekat, kdo postoupí z 1. kola,“ zhodnotila zápas Bára Hermannová.

Už úterý měla na pořadu svůj první zápas i Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou. Čekala je ruská dvojice Birlova / Ukolova, nasazené patnáctky. Po bezchybném prvním setu se naše děvčata dostala v druhém do vyrovnané koncovky, kterou zvládla a připsala si první vítězství. Dnes je čekal větší „oříšek“ a to v nasazených dvojkách Kozuch / Ludwig. Tento zápas se našim holkám vůbec nepovedl a lehce podlehly Němkám 0:2. V prvním kole vyřazovacích bojů jim los přidělil Francouzky Jupiter / Chamereau.

V mužské kategorii při neúčasti našich jedniček Perušiče se Schweinerem nás zastupuje dvojice Václav Berčík s Janem Dumkem a první zápas měli přetěžký. Čekali je zkušení Rakušané Doppler / Horst. První set jako by se naši kluci rozkoukávali a ten se stal jasnou záležitostí rakouské dvojice. Druhý set dospěl do vyrovnané koncovky a možná větší mezinárodní zkušenost rozhodla, že vítězství si nakonec připsala dvojice z pod Alp. Ve čtvrtek čeká naše borce zápas o vše. Postaví se belgické dvojici Koekelkoren / van Walle. Pouze vítěz dostane šanci hrát v 1. kole play off ME 2020.

 

Autor: Jiří Carba, foto CEV

Krátké zprávyArchiv
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX) - kvalifikace

Ishii / Mizoe (JPN) – Hermannová / Štochlová 2:1 (21:19, 15:21, 16:14)

 
FIVB Beach Pro Tour Challenge – La Paz (MEX)

Simo / Rodriguez (USA) – Hermannová / Štochlová 2:0 (21:15, 21:13), J. J. Zeng / M. M. Lin (CHN) – Hermannová / Štochlová 0:2 (16:21, 18:21)

 
FIVB Beach Pro Tour Challenge – La Paz (MEX)

Klinger D. / Klinger R. (AUT) – Hermannová / Štochlová 0:2 (19:21, 17:21), Gottardi / Menegatti (ITA) – Havelková / Nausch Sluková 2:0 (21:11,...

 
Los kvalifikace na LOH 2024

V Lausanne 17. 3. 2023 byla rozlosována kvalifikace na LOH 2024. Obě naše reprezentace los poslal do skupiny A, kterou ženy odehrají v Číně a muži...

 
FIVB Beach Pro Tour Challenge – La Paz (MEX) - kvalifikace

Dvorníková / Pospíšilová – Tainá / Victoria (BRA) 0:2 (13:21, 17:21)

 
Chance Český pohár mužů 2022/2023 - finále

VK Dukla Liberec – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:23, 26:24, 28:26)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018