16.7.2022

Na turnaji Beach Pro Tour Challenge v Espinhu zatím panuje česká spokojenost

První den hlavní soutěže na Beach Pro Tour Challenge 2022 v portugalském Espinhu se pro české páry nesl ve znamení postupu ze základních skupin. Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou předvedly úžasný comeback na mezinárodní scénu a do play off postoupily z prvního místa, Václav Berčík s Matyášem Džavoronokem po prohře s Rakušany slaví postup do vyřazovacích bojů z místa druhého.

K prvnímu utkání po víc než měsíční herní pauze nastoupila Hermannová se Štochlovou proti Francouzkám Placette / Richarde. Tyto zápasy bývají možná ty nejdůležitější, přece jen pokud zvítězíte, máte jistotu postupu ze skupiny. Možná i to se honilo našim reprezentantkám hlavou, když nastoupily po delší odmlce na kurt. V prvním setu byla cítit z naší hry lehká nervozita, která se projevovala hlavně na servisu a občas přinesla nevynucenou chybu či nedůraz na útoku. Toho Francouzky pohotově využily a do koncovky šly se slušným náskokem. Tam jako by Bára s Máří ztratily všechny zábrany a začaly mohutně dotahovat, soupeřky ale tlaku nepodlehly a získaly první set ve svůj prospěch.

Do druhé sady vlétly naše reprezentantky jako uragán a postupně si vybudovaly až šestibodový náskok, který si držely až do koncovky. Od stavu 17:11 ale Francouzky ožily a začaly postupně dotahovat. Bára s Máří si ale zisk druhé sady nenechaly vzít a poslaly utkání do zkrácené hry.

Jak se říká, že ve zkrácené hře se může stát cokoli, tak tady se to potvrdilo. Do stavu 9:9 se poctivě ztrátovalo, ale Francouzky si posléze skvělou obranou a dohranými bodovkami vytvořily až propastný náskok, který vyústil ve skóre 10:14. V ten moment ale Bára s Máří ukázaly až neuvěřitelnou mentální sílu a celý zápas otočily. Nejprve si pětibodovou šňůrou došly pro první mečboll, a pak trpělivě ztrátovaly a čekaly na chybu. Ta přišla za stavu 23:22 a naše reprezentantky mohly slavit první výhru v turnaji - 2:1 (18:21, 21:19, 24:22).

Finále základní skupiny sehrály naše jedničky proti německému páru Borger / Sude. Utkání mělo dost podobný průběh jako to předchozí. První set vcelku jasně opanovaly soupeřky, ale do druhého Bára s Máří vstoupily naprosto suverénně a postupně si vybudovaly slibný náskok, který i přes mohutný nástup německého páru udržely a set vyhrály.

Tie-break byl zase infarktový, ale tak už to bývá. Nakonec ho ale Bára s Máří zvládly a i za pomoci skvělé úspěšnosti na útoku (74%) utkání doslova urvaly ve svůj prospěch – 2:1 (14:21, 21:19, 17:15).

Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci nastoupil Berčík s Džavoronokem ke svému prvnímu utkání základní skupiny proti nizozemskému páru Immers / Boermans. Zápas začal velice klidně a pravidelně se ztrátovalo. Dost možná rozhodující moment v celé první sadě přišel za stavu 14:13 pro českou dvojici. Matyáš Džavoronok tvrdým servisem donutil soupeře přihrát balon přes síť a Vašek Berčík ho ukončil tvrdou ranou do půli hřiště. V ten moment jako by Holanďané odpadli a naši si vybudovali náskok, který udrželi až do konce.

Do druhého setu vstoupili Berčík s Džavoronokem skvěle. Poctivě ztrátovali a občas přidali bod obranou nebo dohraným bodovým balonem. Nizozemci pak pod tlakem začali dělat chyby a to nakonec vyústilo ve vítězství našeho páru – 2:0 (21:18, 21:13).  

V utkání o první místo ve skupině vyzval Berčík s Džavoronokem rakouskou dvojici Hörl / Horst. Našim se tento zápas nepovedl podle představ a relativně jednoznačně podlehli skvělému útoku soupeřů a prohráli ve dvou setech 0:2 (14:21, 12:21).

Průběžné výsledky Beach Pro Tour Challenge Espinho ZDE

 

Autor: Martin Mach

Krátké zprávyArchiv
FIVB Beach Pro Tour Challenge - Torquay (AUS)

čtvrtfinále: Yuan Lvwen / J. Dong (CHN) – Havelková / Nausch Sluková 2:1 (20:22, 21:16, 15:5)

 
FIVB Beach Pro Tour Challenge - Torquay (AUS)

ženy: osmifinále: Havelková / Nausch Sluková – Motomura / Sakai (JPN) 2:0 (21:13, 21:13) muži: osmifinále: Dumek / Sedlák – Carracher /...

 
Český pohár mužů 2022/2023 - 3. kolo

Aero Odolena Voda – Volejbal Brno 3:0 (25:12, 25:12, 32:30) - do čtvrtfinále postupuje Aero

 
FIVB Beach Pro Tour Challenge - Torquay (AUS)

ženy: Stockman / Kraft (USA) – Havelková / Nausch Sluková 0:2 (16:21, 13:21), Gruszczynska / Wachowicz (POL) – Havelková / Nausch Sluková 0:2...

 
Challenge Cup - ženy

ATSC Kelag Klagenfurt (AUT) – VK Prostějov 1:3 (16:25, 16:25, 25:21, 20:25)

 
FIVB Beach Pro Tour Challenge - Torquay (AUS) - kvalifikace

ženy: Havelková / Nausch Sluková – Knight / Kendall (AUS) 2:0 (21:6, 21:6) muži: Howat / Pearse (AUS) – Dumek / Sedlák 0:2 (22:24, 17:21)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018