29.7.2021

Po velkém boji svůj první zápas na OH Perušič se Schweinerem zvládli

Asi není potřeba se vracet k událostem posledních 14 dnů, protože olympijsko-covidové peripetie našich beachvolejbalistů znáte. Nicméně po uvolnění Ondry Perušiče z karanténního „vězení“, přišel na řadu jejich první zápas na kurtu. Proč na kurtu? No, protože na ten první s lotyšskou dvojicí nebyli připuštěni z již uvedených covidových důvodů.

Všichni fanoušci, ale i hráči a realizační tým čekali, co těch několik dní s našimi borci udělá. David s Ondrou nastoupili hned na centrkurt a až do poloviny prvního setu to vypadalo dobře. Pak bohužel přišlo několik chybiček, které vyplynuly asi z tréninkové pauzy, a ty poslaly Mexičany do vedení, které si Gaxiola a Rubio již nenechali vzít. „Začátek byl hodně nervózní, to tréninkové manko úplně nepomáhalo našemu sebevědomí," přiznával Schweiner. Druhý set byl již o něčem jiném. Naši borci si stále udržovali, i když malé, vedení, které blížícím se koncem setu stále navyšovali. Za stavu 1:1 jsme si asi všichni pokládali otázku, co teď udělá Ondrova fyzička, protože jak říkal před zápasem, při tréninku se dost zadýchával. Třetí set byl vyrovnaný až do koncovky, přestože kolem desítky měli naši borci trochu navrch. Mexičané ke konci setu srovnali a musel rozhodnout až nekompromisní blok Davida Schweinera, který udržel šanci na postup do dalších bojů.

Perušič / Schweiner – Gaxiola / Rubio (MEX) 2:1 (17:21, 21:16, 16:14)

Naši chlapci ukázali, že na to mají nejen fyzicky, ale hlavně mentálně, protože nejistota, kterou si prošli, by se podepsala na větších profících. Zápas ukázal, že fyzicky to kluci zvládají, takže se můžeme těšit na sobotní zápas s mistry světa Krasilnikovem se Stoyanovskiym.

Autor: Jiří Carba, foto FIVB