7.10.2021

Mohutný finiš zlínské Fatry proti Kladnu body do tabulky nepřinesl

V předehrávce 3. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 přivítal domácí Zlín v prvním utkání před domácím publikem ambiciózní tým Kladno volejbal.cz. Pro hosty to bylo premiérové utkání v tomto ročníku extraligy. V utkání, které neslo znaky začátku sezóny, byli v koncovce čtvrtého setu šťastnější hosté a odváží si všechny body.

VSC Fatra Zlín - Kladno volejbal.cz 1:3 (22:25, 18:25, 26:24, 25:27)

Rozhodčí: Tomáš Buchar, Emil Velimov

Počet diváků: 172

Domácí: Čechmánek, Šulc, Kozák, Varous, Čeketa, Toman, libero Viceník. Střídali: Gálík, Lamri, Pavlovský

Hosté: van Solkema, Seppänen, Kyjanica, Platačs, Kraffer, Špulák, libero Kunc. Střídali: Hýský, Fortuník, Lohr, Hancock

Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): „Začali jsme velmi špatně, ve třetím setu došlo ke zlepšení, ale koncovku čtvrtého setu jsme nezvládli."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín):Jsem zklamaný, dnes jsme sahali po bodech."

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal.cz): „Začátek utkání byl hodně nervózní, jsme rádi za vítězství za tři body a jedeme dál."

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal.cz): „Utkání mělo řadu chyb, ve čtvrtém setu jsme byli šťastnější."

Utkání začalo oboustranně nervózně a velmi opatrně. Ani jeden tým nechtěl příliš riskovat.  Jako první se osmělili hosté a důraznějším útokem se ujali vedení 7:11. Pak přidali také domácí a postupně snižovali náskok až na 15:16. V koncovce hosté opět zvýšili náskok na 19:22 a domácí trenér si vzal první oddechový čas. Hosté si vybojovali tři setboly. První ještě domácí odvrátili, ale druhý již hosté proměnili a brali první set 22:25.

Druhý set začali hosté sebevědoměji a brzy se ujali vedeni 2:6 a donutili domácího trenéra k prvnímu time, následně se rozhodl k výměně nahrávače, místo Šulce nastoupil Lamri. I nadále však hosté kralovali - 4:10 a 10:16. Druhý oddechový čas domácích. Domácím se nedaří najít recept na hostující hru a do koncovky jdou hosté s luxusním náskokem 17:22. Hned první setbol ukončil Seppänen přímým bodem z podání, 18:25.

Ve třetím setu nastoupil na postu univerzálního hráče Pavlovský, který vystřídal Čeketu. Po vyrovnaném začátku se i domácí dostali do vedení 10:8. Z těsného náskoku se domácí dlouho neradovali, hosté otočili na 14:15. Domácí opět ve vedení 18:16 a hosté si vzali vůbec první oddechový čas v utkání. Do koncovky jdou domácí s náskokem 21:18. Hosté snižují na 21:20 a přichází druhý time domácího trenéra. Do koncovky se vrací na post univerzála Čeketa a dobrým podáním vrací vedení domácím 23:22. Hosté vybírají druhý oddechový čas a vyrovnávají na 23:23. Dramatickou koncovku tentokrát zvládli lépe hráči Fatry a vyhráli 26:24.

Čtvrtý set byl ze začátku vyrovnaný s množstvím zkažených podání. Domácí byli přece jen úspěšnější a ujali se vedení 11:8. U Kladna došlo ke změně na postu blokaře, odchází Špulák a nahrazuje ho Lohr. Do koncovky se jde za vyrovnaného stavu 18:18. Po dobrém podání Gálíka odskakují domácí na 20:18 a přichází time kladenského týmu. Za stavu 24:21 pro domácí a berou hosté druhý time. Poté Kladno odvrátilo tři mečboly, aby pak hned svůj druhý proměnilo.

Autor: Ivan Dostál