29.11.2020

Napínavá bitva se šťastným koncem pro domácí Beskydy

Další vítězná pětisetová bitva na domácím hřišti pro Black Volley Beskydy, které tím v letošní sezóně udržely domácí neporazitelnost. Neuvěřitelně vyrovnané utkání 6. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 nemělo ani chvíli jasného favorita a přineslo mnoho pěkných sportovních momentů.

Black Volley Beskydy – VK Lvi Praha 3:2 (25:21, 25:27, 25:23, 23:25, 15:13)

Rozhodčí: Lukáš Spáčil, Martin Možnár

Hráno bez diváků

Domácí: August, Dolgopolov, Mečiar, Čechmánek, Romanutti, Krysiak, libero Moník. Střídali: Drozd, Mišek, Prokůpek

Hosté: Janouch, Skakic, Král, Mihajlovič, Smith, Nedeljkovic, libera Ježek, Havlas. Střídali: Toman, Pliasetskyi, Vodička, Špulák

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „Třetí vítězný tiebreak doma. Jsme rádi. Možná to mohlo být za tři body, ale dva jsou zlaté asi.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Těžké utkání, těžký soupeř a vydřené dva body. Dneska kluci ukázali, že dokážou hrát i se silnějším soupeřem a porazit ho. Opět jsme dost míčů ubránili, takže v tomhle nám to šlape a jsem rád za dva body.“

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Gratulace domácím. Hodně vyrovnaný zápas. Myslím si, že jsme byli pod tlakem výborného stabilního servisu od Beskyd, ale zvládali jsme ho. Bohužel jsme v každém setu udělali pár nějakých, nechci říct chyb, ale nedůrazných míčů a Beskydy nás za to potrestaly jako ve třetím tak i v pátém setu.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Blahopřeju domácím jednak k vítězství a jednak k výbornému výkonu. My jsme trošičku byli vystřílení na tom podání ze včerejška, takže jsme tolik netlačili. Oni to teda výborně zvládli, výborný příjem, výborná obrana a málo jsme do nich bušili, takže příště musíme víc.“

Nástup do utkání měli domácí vynikající a při servisu Dolgopolova šli do vedení 5:0. Oba týmy od té doby poctivě ztrátovaly a tak tento pětibodový náskok zůstal téměř po celý set a domácí dokráčeli k vítězství v prvním setu.

Druhý set se nesl ve znamení kvalitní hry na ztrátu z obou stran. Hosté nalezli svoji ústřední postavu, na smeči hrajícího Smithe, který byl spolu s Králem na útoku téměř neomylný. Domácí měli svůj útok rozložený na více hráčů a přetahovaná vyvrcholila dramatickou koncovkou. Domácí odztrátovali, ubránili první setbol a po následném esu měli šanci urvat i druhý set. Nedůslednou dohrávkou ale o tuto možnost přišli a dali opět šanci Pražanům, kteří druhý pokus zvládli, a bylo srovnáno.

Ve třetím setu tahali domácí za kratší konec a vypadalo to, že se zápas otáčí. Hosté lépe podávali, útočili a pomalinku si získávali mírný náskok do koncovky. Tentokrát ji ale na výbornou zvládli domácí a po výborné obraně jak v poli, tak na bloku, ji po skvělém podání Romanuttiho dokázali otočit. Bod byl doma a to se asi projevilo na vstupu do dalšího setu.

Ve čtvrtém setu hosté rychle odskočili na rozdíl čtyř, pak šesti bodů, chytil se mladý Špulák a vypadalo to na jejich jasnou záležitost. Nekompromisně útočil Smith, Král zůstal téměř neomylný a domácí byli pod tlakem. Ovšem za stavu 20:15 pro hosty přišel na servis August a domácí se i díky nečekaným chybám hostujících útočníků dotáhli na rozdíl jediného bodu. Pražanům se podařilo otočit a rozdílový bod udržet až do konce - 2:2 a tiebreak.

Závěrečný set začal opatrně. První bodový odstup 9:7 získali domácí skvělou obranou až po změně stran. Hosté otáčí na 10:9. Eso Mečiara posouvá domácí opět do dvoubodového rozdílu 13:11. Následují tři ztráty a za stavu 14:13 při prvním mečbolu domácích jde podávat Špulák. Přichází timeout domácího trenéra a po zkaženém servisu hostů zápas končí. Třetí domácí výhra a potřetí za dva body. Poprvé ale tyto dva body nejsou ztrátou, Lvi letos vyhlásili útok na titul a tak je jejich skalp cenným výsledkem.

Autor: Alice Zemanová

FIVB Beach Pro Tour Challenge - Saquarema (BRA)

Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 0:2 (16:21, 17:21)