10.12.2021

Po utkání v Brně se příbramští Kocouři vrátili na vítěznou vlnu

Páteční předehrávkou 12. kola se UNIQA volejbalová extraliga mužů 2021/22 přehoupla do druhé poloviny základní části. Příbramští volejbalisté v Brně poměrně lehce uloupili další tři body do tabulky a spravili si tak chuť po pondělní prohře proti Kladnu. Dočasně tak zaujímají třetí místo v tabulce, ovšem s náskokem jednoho zápasu.

Volejbal Brno – VK Euro Sitex Příbram 0:3 (14:25, 21:25, 23:25)

Rozhodčí: Buchar, Kvarda

Počet diváků: 175

Domácí: Zmrhal, Klajmon, Drahoňovský, Hrazdira, Crins, Truong, libera Lžičař, Kop. Střídali: Toman, Janečka, Jakubec

Hosté: Böhm, Hobern, Johansen, Madaloz, Trojanowicz, Dolgopolov, libero Verasio. Střídali: Hulpach, Ureš J.

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Nedokázali jsme vytvořit tlak na servisu. Příbram byla lepší v obraně. Ke konci zápasu jsme se nadechovali k obratu, ale ne svými chybami jsme byli připraveni o možnost lepšího výsledku.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Příbram byla dnes daleko lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě zvítězila. My se musíme nad sebou zamyslet, začít hrát jednoduchý volejbal, který jsme předváděli na začátku. Začneme od podání, na kterém musíme výrazně přidat.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Dnes jsme soupeře přehráli, chtěli jsme si vynahradit pondělní televizní prohru proti Kladnu, takže jsme byli namotivovaní. Podali jsme komplexní výkon, na který soupeř dva sety nenašel odpověď. Třetí set mocně dotahoval, zlepšoval se, ale naštěstí jsme koncovku dokázali dohrát.“

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): „První dva sety jsme byli agresivní na servisu a Brno s tím mělo velké problémy. Hráli jsme soustředěně a kluci výborně dodržovali taktiku. Myslím si, že to Brno zaskočilo, protože nás viděli v pondělí v televizi a to jsme hráli strašně. Třetí set jsme se lekli vítězství, když jsme vedli o pět bodů. Ondra to všechno přeházel a Brno se zlepšilo. My jsme přestali dobře podávat a zaplať pánbůh, že jsme urvali ten třetí set, protože si jinak myslím, že by to šlo do tie-breaku.“

Do utkání vstoupili lépe hostující hráči Příbrami, kteří se ujali brzkého vedení 2:5 a donutili tak hned ze začátku setu Ondřeje Marka k vybrání prvního oddechového času. Domácí volejbalisté dokázali rychle zareagovat na rychlý nástup soupeřů a rozdíl ve skóre vzápětí smazali (7:7). Sotva brněnští volejbalisté srovnali, Příbram jim opět odskočila a při jejím čtyřbodovém vedení si vybrala domácí lavička už svůj druhý oddech (8:12). Brno se pokusilo na vzestupující hru hostů zareagovat střídáním nahrávačů (10:16). První set vyhrála Příbram rozdílem o třídu 14:25.

V druhém dějství se Příbram opět ujala brzkého vedení, hlavně díky svému nejvíce bodujícímu hráči Johansenovi 4:8. Domácí volejbalisté hodně chybovali zpoza základní čáry na podání a Příbramští si čtyřbodový náskok z úvodu druhé sady přenesli i do další fáze setu (10:14). Do hry opět zasáhl druhý nahrávač Brněnských, Matyáš Toman (14:19). První oddechový čas si vybrala i hostující lavička za stavu 16:20. Příbram doposud dominovala v každé herní činnosti a Brno na to zatím nenacházelo konstantní odpověď. Druhý set tedy šel opět za Příbramí rozdílem čtyř bodů, který se jim povedlo udržet od začátku setu.

Do třetího setu domácí volejbalisté značně zamíchali se základní sestavou. Brnu ale tento tah nevyšel a hned na úvod sady prohrávalo 2:7. I přes zlepšený výkon v závěru třetí sady dnes Brněnští nedokázali na dobře hrající Příbram najít odpověď. Hostující hráči lépe podávali, méně chybovali a měli i lepší herní projev. Brněnští volejbalisté nevypustili ani jednu fázi zápasu a bojovali až do konce. Dramatickou koncovku třetí sady však nakonec nedokázali uloupit ve svůj prospěch a Příbram si tak z Brna odváží cenné tři body.

Autor: Pavel Koukal