2.10.2021

Po výhře na Libercem spěchalo Karlovarsko na mistrovskou párty

V druhém kole UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 na sebe narazila družstva VK ČEZ Karlovarsko a VK Dukla Liberec. V Karlových Varech se tak odehrála další bitva finalistů Superpoháru. Karlovarsko využilo výhodu domácího prostředí a po vyrovnaném průběhu utkání si zapisuje do tabulky tři body za výhru 3:1.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Dukla Liberec 3:1 (25:20, 19:25, 25:20, 25:14)

Rozhodčí: Kvarda Petr, Buchar Tomáš, Kinderman Milan, Kindermanová Lenka

Počet diváků: 650

Domácí: Vašina, Patočka, Indra, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer Střídal: Fišer

Hosté: Lux, Veselý, Křesťan, Demar, Leikep, Bartůněk, libera Kopáček, Pavlíček. Střídali: Pavićević, Pražák, Janků, Staněk

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „První set super, pak zase těžké. Ujede nám pár minut v zápase a stojí nás to set. Pak přijde nervozita, pereme se s tím. Je to podobné jako v Liberci, ale urvali jsme to bojovností a touhou. Pokud takto budeme hrát, tak prostě volejbal přijde a bude to jen lepší.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Pro nás skvělé vítězství, gratuluji klukům. I když jsme se opět v jednom setu nevyhnuli pasáži, která nás potom dostane výkonnostně trochu níž. Myslím si, že pak jsme za vítězstvím šli a výhra je bonbonek pro hráče.“

Jakub Veselý (kapitán VK Dukla Liberec): „Znovu stejný výsledek jako v Superpoháru. Je vidět, že máme deset nových hráčů v Dukle a že si to ještě chvilku bude sedat. Gratulace domácím a užijte si párty.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Gratuluji domácím ke třem bodům. My jsme bojovali tři sety. Škoda koncovky třetího setu, kdy jsme měli šanci. Tam jsme měli tři situace, které jsme mohli řešit lépe a tam si myslím, že se to rozhodlo. Čtvrtý set už domácí hráli v euforii.“

První set utkání začínají lépe domácí hráči. Dobrým podáním a kvalitní obranou na síti se dostávají do slibného náskoku a nutí tak trenéra Nekolu k prvnímu oddechovému času za stavu 9:5. I po tomto přerušení hry domácí nadále hrají kvalitní volejbal a hráči Dukly se teprve rozkoukávají v naplněné karlovarské hale. Druhý oddechový čas Liberce přichází za stavu 16:8 pro Karlovarsko. Liberecké borce druhý oddechový čas nabudil k lepšímu výkonu a začínají stahovat náskok domácích. Hra se vyrovnává a trenér Novák je nucen si vzít svůj první oddechový čas za stavu 20:16 pro své svěřence. Po důrazné domluvě domácí hráči dohrávají set do vítězného konce 25:20 a ujímají se tak vedení v utkání 1:0 na sety.

Druhý set je přesným opakem setu prvního. Družstvo Liberce od začátku drží vedení na své straně a nenechává domácím hráčů žádný prostor ke srovnání skóre. Domácí lodivod Novák si bere první oddechový čas za stavu 6:5 pro Liberec. Hra se vyrovnává, ale Liberec si stále drží mírný náskok. Hráči domácích se nemohou prosadit přes dobrý liberecký blok a tak si trenér Novák bere svůj druhý oddechový čas v tomto setu za stavu 15:12 pro hostující tým. Liberečtí hráči stále navyšují svůj náskok a dohrávají set v dobrém výkonu i přes oddechový čas svého trenéra za stavu 24:19. Set končí výhrou Liberce 25:19. Dukla tak srovnává stav utkání na 1:1.

Třetí set utkání, které se hraje ve skvělé atmosféře, začínají opět lépe domácí hráči. Dva rychlé oddechové časy trenéra Nekoly, za stavu 5:3 a 10:5, ovšem znamenají, že Liberec se dostává do tempa a srovnává skóre třetího setu na 12:12. Další bod Liberce nutí domácího trenéra Nováka k oddechovému času. Obě družstva předvádějí kvalitní volejbal s minimem chyb. V koncovce tohoto setu si vedou lépe hráči Karlovarska a dotahují set do vítězného konce. Výhrou 25:20 se dostávají do vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set je od začátku jasnou záležitostí pro domácí borce. Náskok, který si vytvořili na začátku čtvrtého dějství, stále navyšují. Dukla ani přes dva oddechové časy nenachází recept na hru domácího celku a tak se set stává jasnou záležitostí. VK Karlovarsko vítězí ve čtvrtém setu 25:14, celkově v utkání 3:1 na sety a zapisuje si tak do tabulky další tři body.

Autor: VK ČEZ Karlovarsko