13.10.2021

Pražští Lvi další překvapení nedospustili, na Kladně naplno bodovali

Volejbalisté pražských Lvů zvítězili v dohrávce 2. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 na půdě Kladna. Hosté v každém setu zlomili soupeře úspěšnou minisérii a odvezli si domů tři body za výhru 3:0. Odčinili tak překvapivou porážku z předešlého utkání s Brnem.

Kladno volejbal cz – VK Lvi Praha 0:3 (23:25, 21:25, 21:25)

Rozhodčí: Grabovský, Kovář

Počet diváků: 403

Domácí: Špulák, van Solkema, Seppänen, Kyjanica, Platačs, Kraffer, libero Kunc. Střídali: Hýský, Fortuník, Hancock

Hosté: Skakić, Todua, Janouch, Smith, Nedejlković, Mihajlović, libero Moník. Střídali: Pliasetskyi, McCarthy, Toman, Vodička

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): Ve všech setech jsme začali dobře. Za stavu po patnácti jsme schopni udělat pětibodovou šňůru a nechat si soupeře utéct. Je to asi o tom, že když to máme nabité na první dobrou, tak toho musíme využít a nepouštět ho do nějakých sérií, protože s dobrým týmem se nám to vymstí. Nehráli jsme špatně, ale nevydrželi jsme v nasazení po celý set a to rozhodlo.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Dostali jsme lekci z efektivity. Jakmile jsme něco neudělali správně nebo důsledně, tak soupeř toho okamžitě využil.“

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): Výkonem jsme si spravili chuť a jsme rádi za vítězství, navíc ještě ve třech setech a ještě s tím, že jsme museli dvě sady otáčet. Chtěl bych pochválit celý tým, protože na tom má zásluhu včetně bubeníků, kteří za námi dorazili z Prahy.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): Jsme rádi, že jsme napravili dojem po sobotní porážce. Okamžitě ale musíme začít myslet na sobotu a souboj s Odolenou Vodou. Reparát budeme skládat až tam před vlastními fanoušky.“

Třetina prvního setu byla vyrovnaná a oba týmy pravidelně ztrátovaly. Pražané si vybudovali menší náskok, který postupně navyšovali až na rozdíl pěti bodů. Za stavu 17:22 se povedlo Kladenským dotáhnout na rozdíl jediného bodu. Hýský však chyboval při útoku a nabídl hostům dva setboly. Lvi nakonec proměnili druhý díky bloku Skakiče.

Do druhé sady vstoupili lépe domácí. Van Solkema dvěma esy přichystal Kladnu tříbodový náskok, který si Středočeši díky úspěšným útokům dlouho udržovali. Za stavu 13:9 ale přišla šňůra pěti bodů v podání Lvů a hosté si už vedení pohlídali. Jednak díky chybám soupeře a také za pomoci bloků Nedejlkoviče s Mihajlovičem. Prvně jmenovaný pak udělal tečku za druhou sadou úspěšným útokem.

Na začátku třetí sady udělal kouč Fortuník změnu v základní šestce. Stáhl kapitána Kraffera a místo něj poslal Hýského, což mělo pozitivní efekt na hru domácích. Ihned se dostali do luxusního vedení o pět bodů. Za stavu 14:9 ale začali Kladenští ztrácet opět půdu pod nohami a Lvi podobně jako v prostřední sadě otočili dějství na svou stranu a nakonec ho brali stejným poměrem 25:21.

Autor: Ondřej Jícha