18.12.2022

Ústí nad Labem vzdorovalo favorizovanému Karlovarsku jen jeden set

Karlovarsko v nabitém programu střídá Champions League a českou UNIQA volejbalovou extraligu mužů 2022/23, mění balóny, hraje ve velkých halách. V neděli ho v rámci dohrávky 16. kola čekalo utkání na palubovce klíšské haly v Ústí nad Labem. Domácí volejbalisté chtěli favorita zaskočit a to se jim také v prvním setu podařilo. Pak už ale vzali otěže utkání do svých rukou Západočeši a s přehledem utkání dovedli do vítězného konce.

SVK Ústí nad Labem – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (25:22, 11:25, 19:25, 14:25)

Rozhodčí: Hladišová, Rychlík

Počet diváků: 487

Domácí: Lank, Baláž, Sobirov, Suda, Bere, Srb, libero Kořínek. Střídali: Beer, Kopecký, Fišer

Hosté: Juhkami, Patočka, Sasak, Ihnát, Weir, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Lamanec, Kasan, Wiese, Duspiva, Pastrňák

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): Krom prvního setu měly Vary zápas pod kontrolou.“

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): „Vary i přes těžké zápasy, které mají za sebou v poslední době, se dostaly do zápasu po prvním setu a ukázaly svou zkušenost, když využily našich chyb a zápas držely pod kontrolou.

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi za tři body. V Ústí to není nikdy lehký, ale ověřili jsme si, že když hrajeme s Ústím vyrovnaně, tak nás dají v koncovce. My musíme hrát jak ty zbývající tři sety a hlídat si to.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „V první řadě děkuji domácím, že nám vyšli vstříc a posunuli zápas na neděli. První set byl jako na houpačce, domácím se vydařila koncovka. Pak jsme se rapidně zlepšili, byli jsme agresivnější a chytřejší, a dotáhli jsme zápas do vítězného konce.“

V prvním setu hosté netuší, co se děje. Domácí skvěle podávají i brání a udržují vysoký standard. Karlovarsko ovšem srovnává krok a solidně zaplněná hala na Klíši vidí vyrovnanou koncovku. Na podání přichází domácí nahrávač Srb a má lví podíl na tom, že první set patří Ústí.

Druhý set je vyrovnaný do stavu 6:6. Od toho moment už je na hřišti jenom jeden manšaft. Karlovarsko dominuje a pohodlně srovnává na 1:1 na sety.

Třetí set pokračují hosté ve výkonu ze setu druhého a vedou již 4:0. Domácí se ale ještě vzepřou, a přestože prohrávají ještě 8:14, daří se srovnat dokonce na 17:17. To je ale vše a Karlovarsko si opět bere koncovku pro sebe.

Čtvrtý set hosté od začátku tlačí na pilu a neponechávají nic náhodě. Vary si tak odvážejí zasloužené vítězství a tři body do extraligové tabulky.

Autor: Marek Beer, foto Jana Zlámalová