22.9.2022

V sobotu roztáčí UNIQA extraliga mužů svůj nový kolotoč zápasů

Přichází to, na co jsme se těšili a hráči se připravovali poslední dva měsíce. V sobotu se roztočí kola nového ročníku UNIQA volejbalové extraligy mužů 2022/23. A že nadcházející ročník bude zajímavý, je nadmíru jasné již teď. Nejenže se bude hrát o titul, ale po dvou „covidových“ letech také dva s účastníků budou muset podstoupit barážový turnaj o setrvání v ročníku 2023/2024.

Tento ročník je specifický tím, že UNIQA volejbalová extraliga mužů bude mít 13 družstev. Do extraligového kolotoče se vracejí po třech letech Benátky nad Jizerou, které si účast v extralize vybojovaly v loňském finále 1. ligy nad Sokolem Bučovice.

Favoritem UNIQA volejbalové extraligy mužů je opět VK Karlovarsko, které svůj potenciál ukázalo již Superpoháru, kde přehrálo Jihostroj České Budějovice. V prvním kole extraligy přivítají Západočeši na své palubovce Beskydy. Beskydy jsou letos velkou neznámou. Vycházejí z kádru, který měly loňský rok a žádné velké posily neavizovaly, takže papírovým favoritem jsou jednoznačně domácí.

Vicemistr z Prahy hostí Odolenu Vodu. Lvi jako jeden z mála týmů udrželi kádr pohromadě a netají se útokem na příčku nejvyšší. Odolena Voda dost překvapivě po loňském úspěchu vyměnila trenéra, a jak jsme již u ní zvyklí, bude disponovat zahraniční ekipou. Nicméně na post univerzála (Toman) a libera (Ježek) posílila mladíky ze Lvů. Favoritem jsou domácí Lvi, ale víme, že Odolka poslední roky umí překvapit všude.

Do Českých Budějovic bude zajíždět Ostrava. Jihostroji nevyšel Superpohár, ale trenér Dvořák se z tohoto zápasu určitě poučí a nebude chtít první utkání na domácí palubovce prohrát. Ostrava tým výrazně omladila. Skončil nestor extraligové palubovky Jambor a Ostravští se budou spoléhat opět hlavně na univerzála Dvořáka.

Zlín, který uplynulou sezónu získal pouhé dva body, přivítá Brno. Ovšem Fatra hodně kádr obměnila a hlavně posílila. Jména jako Římal, Pražák, Truong nebo Čeketa dávají zlínskému výběru sílu. Proti nim budou stát zkušení harcovníci Zmrhal, Kovalchuk, Hrazdira nebo Janků, doplněni brněnskými odchovanci. Tady můžeme čekat vyrovnané a pro mnohé hráče i prestižní utkání.

Svoji extraligovou premiéru po třech letech v 1. lize budou mít Benátky nad Jizerou ve své hale proti Liberci. Liberec po loňské blamáži změnil hlavního kouče a ten kádr hodně omladil. Martin Demar přivedl na post nahrávače českou volejbalovou legendu Lukáše Ticháčka a právě na jeho dirigentské schopnosti bude Dukla spoléhat. Od Benátek se čeká bojovný výkon a uvidíme jak změnil týmu tvář nový trenér Dittrich.

Poslední dvojicí, která se představí v 1. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů bude Kladno a Ústí nad Labem. Kladno dokoupilo zahraniční hráče, kde největší zajímavostí je příchod bratra hvězdného německého reprezentanta György Grozera. Ústí to je velká neznámá. Po sezóně tým opustili klíčoví hráči Tibitanzl, Kobolka a Vemič. Ústečtí budou opět spoléhat na útočnou sílu Radka Sudy a nahrávačskou chytrost Jiřího Srba.

Zápasy 1. kola:

sobota 24. září

  • 16:00 VSC Fatra Zlín – Volejbal Brno
  • 18:00 VK Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava
  • 18:00 Kladno volejbal cz – SKV Ústí nad Labem
  • 18:00 VK Benátky nad Jizerou – VK Dukla Liberec
  • 18:00 VK ČEZ Karlovarsko – Black Volley Beskydy

neděle 25. září

  • 17:00 VK Lvi Praha – Aero Odolena Voda

Třináctý účastník UNIQA volejbalové extraligy mužů Příbram má v tomto kole volno.

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
MS 2022 - ženy - Arhnem (NED)

Kolumbie – Česká republika 1:3 (22:25, 13:25, 25:19, 18:25)

 
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

Mistrovský Prostějov představil náhradu za dlouhodobě zraněnou Karin Šunderlíkovou. „Tvrdit muziku“ hanáckého týmu z postu univerzálky by měla...

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Paříž (FRA)

Perušič / Schweiner – Stankevicius / Knasas (LTU) 2:0 (21:16, 26:24)

 
MS 2022 - ženy - Arhnem (NED)

Čína – Česká republika 3:0 (25:19, 25:22, 27:25)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Paříž (FRA)

Perušič / Schweiner – Herrera / Gavira (ESP) 0:2 (15:21, 19:21), Perušič / Schweiner – Immers / Boermans (NED) 2:1 (21:17, 17:21, 15:12)

 
MS 2022 - ženy - Arhnem (NED)

Argentina – Česká republika 3:1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:22)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018