13.4.2022

Zamotá se semifinále UNIQA extraligy mužů nebo favorité potvrdí svoji dominanci?

Druhými zápasy pokračuje semifinálová série UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22. V prvních zápasech potvrdily favorizované týmy Českých Budějovic a Karlovarska své nejvyšší ambice a připsali si první vítězství.

Jihostroj České Budějovice bude usilovat o druhé vítězství v pražské UNYP aréně, ale nebude to mít úplně jednoduché. Lvi ukázali v Českých Budějovicích, že jsou na sérii dobře připraveni a o utkání rozhodlo pár chyb v koncovce čtvrtého setu. „Počítal jsem s tím, že série bude vyrovnaná, myslím, že to bude těžký souboj, uvidíme, na kolik zápasů. Zpočátku byla znát naše delší herní pauza, ale utkání jsme zvládli, to je důležité. Petr Michálek pomohl hodně na přihrávce, byl spolehlivý i na síti. Tak to má být, v týmu je dvanáct hráčů, série bude dlouhá, každý musí přispět svým dílem,“ komentoval první utkání českobudějovický trenér René Dvořák.„Udělali jsme zbytečné chyby. Drobné, nebylo jich moc, ale rozhodly. V klíčových momentech je třeba si nějak pomoci, třeba dobrým servisem. To zvládli domácí, z naší strany nepřišlo nic navíc,“ uvedl po porážce 1:3 kouč Lvů Tomáš Pomr. Již na posledním čtvrtfinálovém zápase Lvi měli „plný dům“ a divácká podpora může být jazýčkem na vahách při druhém semifinálovém utkání.

ČEZ Karlovarsko kromě prvního setu to mělo s Odolenou Vodou jednodušší. Neztratilo ani set a vypadá to, že jim vrací forma, kterou ukazovalo při zápasech v evropských pohárech. Karlovarsko během zápasu převzalo hlavně otěže na servisu, což potvrdil i trenér Západočechů Jiří Novák Servisem jsme Odolku trochu zlomili, vybudovali si náskok a pak už se to odehrálo v naší režii“. „Pokud chceme uspět musíme ukázat kvalitu ne jeden a půl setu, ale všechny sety,“ komentoval prohru trenér „Odolky“ Martin Kop. Nicméně ve prospěch Středočechů bude určitě hrát bouřlivá kulisa, kterou jejich diváci, jak víme, umějí vytvořit. Domácí již Karlovarsko jednou letos porazili, takže vědí, že to jde, a i tato série je teprve na začátku.

Druhé zápasy semifinále play-off UNIQA extraligy mužů:

čtvrtek 14. dubna

• 18:00 Aero Odolena Voda – VK ČEZ Karlovarsko
  • 18:00 VK Lvi Praha – VK Jihostroj České Budějovice

Autor: Jiří Carba, zdroj idnes.cz

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)