4.3.2021

Čtvrtfinále play-off UNIQA extraligy žen zahájila jasná výhra liberecké Dukly

Vůbec první utkání play-off UNIQA volejbalové extraligy žen 2020/21 nepřinesl v Liberci žádné překvapení. Volejbalistky Dukly potvrdily roli velkého favorita, Přerov jim byl rovnocenným soupeřem jen jeden set.

VK Dukla Liberec – Volejbal Přerov 3:0 (25:11, 25:14, 25:21)

stav série 1:0

Rozhodčí: Velinov E., Krtička J.

Domácí: Bajusz, Emelina, Trnková, Kvapilová, Šulcová, Kohoutová, libera Kolářová, Dostálová. Střídaly: Šotkovská, Svobodová

Hosté: Plešingrová, Pavlová, Zatloukalová, Kotlabová, Dlouhá, Diatková, libero Šádková. Střídaly: Zajícová, Semerádová, Grančaiová, Boudová, Köhlerová

Simona Bajusz (kapitánka VK Dukla Liberec): Do utkání jsme vykročily výborně. Hrály jsme s přehledem první dva sety, ale třetí set jsme se už trápily. Soupeř přestal chybovat a my jsme nebyly důsledný a hrály jsme takový profesorský volejbal, ale naštěstí koncovku třetího setu jsme zvládly. Jsme rádi za první vítězství.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): První utkání play-off, vedeme jedna nula. Zítra máme druhé utkání, takže se musíme zase pečlivě připravit a zítra to pokračuje.“

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Moc se k tomu nedá říci. Škoda jen, že jsme nehrály celé utkání tak jako poslední třetí set.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Dva sety byl jednoznačně Liberec lepší ve všech činnostech. My jsme hráli bez projevu, to skoro nebylo hodný play-off. Třetí set se zase ukázalo, že mladé hráčky chtějí hrát víc. Myslím si, že ten třetí set byl pěkný, to se mohlo lidem líbit. Ten jsme nezvládli, protože na hřišti byly tři až čtyři juniorky věkem, které nejsou ostřílené extraligou, tak koncovku nezvládly, ale myslím si, že třetí set byl pěkný sport. Zítra se pokusíme navázat na výkon z třetího setu. Gratuluji Liberci.“

Začátek prvního setu vyšel lépe Dukle, protože Přerov udělal nevynucené chyby (bloky v síti). Dukla se tak dostala do vedení 4:0 a přerovský trenér zastavil hru oddechovým časem. Přerov kazí lehké servisy, Dukla v pohodě skládá bodové míče, 11:6.  Přerovu se nedaří položit míč útokem na zem při podání Bajusz a trenér Přerova je nucený si vzít druhý oddechový čas. Dukla stále nepouští Přerov do hry a zvyšuje tak náskok na 20:9 při podání Kvapilové. Dukla dohrála první set bez problémů, jen přendáním na stranu Přerova. První set končí 25:11.

Dukla do druhého setu nezměnila nic, stále tlačí servisem s kterým má Přerov problémy. Za stavu 7:3 si Přerov bere oddechový čas. Kohoutová přidává další eso a zvyšuje na 12:6. Přerov střídá, ale Dukla stále navyšuje vedení díky servisu, 16:7. Za tohoto stavu přichází oddechový čas hostujícího trenéra. Domácí Dukla hraje uvolněně, v obraně sebere všechny útoky Přerova a následně pokládá míče na zem, 23:14. Druhý set končí útokem Přerova do autu, 25:14.

Do třetího setu Přerov vstoupil o poznání lépe, s větším nasazením a bojovností. Dukla udělala několik nevynucených chyb a za stavu 3:6 si bere první oddechový čas. Přerov dává eso a zvyšuje náskok na čtyři body. Následně přichází na podání Kohoutová, která dává esa, 9:10. Hru zastavuje oddechový čas Přerova. Skóre se srovnalo na 14:14. Přerov se vzápětí dostává do vedení o tři body, protože Dukla udělala opět nevynucené chyby, oddechový čas domácího týmu za stavu 15:18. Po něm Dukla dává bod z útoku a Přerov si také bere oddechový čas, 16:18. Kapitánka Bajusz kvalitní plachtou posílá Duklu do vedení 23:21. Nevynucená chyba Přerova ukončuje utkání, 25:21.

Autor: Aleš Správka