29.9.2020

Frýdek-Místek ve svém prvním zápase nestačil na rozehranou Duklu

V dohrávce 2. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2020/21 se poprvé v sezóně odehrálo první domácí utkání pod Ještědem. Dukla přivítala na své palubovce Frýdek-Místek, který tímto zápasem zahájil své letošní učinkování v extralize. Po mateřské dovolené se vrátila na domácí palubovky Nikol Kvapilová (Pištěláková), největší úderná síla Dukly. Jako další posila se představila na bloku česká reprezentantka Veronika Trnková a na náhře slovenská reprezentantka Lenka Ovečková. Na poslední chvíli přicestovala před zápasem i další posila, Ruska Emelina Angelina.

VK Dukla Liberec - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:14, 25:15, 25:16)

Rozhodčí: Poláček J., Hladišová M.

Počet diváků: 115

Domácí: Ovečková, Šulcová, Trnková, Kvapilová, Svobodová, Bartošová, libero Kolářová. Střídaly: Šotkovská, Angelina, Bajusz, Kohoutová

Hosté: Hadáčková, Uhrová, Pavelková, Mitrega, Šnellyová, Koloničná, libero Teperová. Střídaly: Zajícová, Krejčí, Tkáčová

Simona Bajuzs (kapitánka VK Dukla Liberec): Každopádně jsme rády, že Frýdek vůbec dorazil, protože víme, s čím se potýká. I když to tak nevypadá, tak nás Frýdek místama potápil. Jsme rády za tři body.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Dnes jsme hráli myslím disciplinovaně, nedělali jsme zbytečné chyby.“

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Byl to náš první zápas, bohužel to bylo vidět, že jsme nebyly tak sehrané jako Dukla. Měly jsme tam pár dobrých momentů, ale pak jsme tam měly pár špatných přihrávek a soupeř nám vždy utekl.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Soupeř byl dnes samozřejmě lepší ve všech činnostech. Nám dnes chyběl dobrý příjem a od toho se vše odvíjelo. Bylo to pro nás první utkání sezóny a hned u těžkého soupeře. My se stále potýkáme s marodkou, ještě máme čtyři hráčky nemocné. Dukla dnes vyhrála zaslouženě.“

Vstup do utkání vyšel velice dobře Liberci, Trnková kvalitním servisem udělala sérii bodů a Dukla se ujala vedení 5:2. Domácí hráčky hrály s velkým nasazením a žádný balón nepustily na zem. Při podání Kvapilové, která zvyšuje náskok, si Frýdek-Místek bere první time out 4:9. Po dalším otočení přišla na podání Svobodová a zvyšuje na 12:5 a následuje opět time out pro Frýdek-Místek. Dukla hraje v pohodě, přidává bod po bodu, funguje hlavně souhra Ovečková-Kvapilová (16:7). Frýdek-Místek se těžko prosazuje proti obraně Dukly z vysokých náher (22:13 pro domácí). Do zápasu nastupuje i nová posila z Ruska, Emelina Angelina, která nakonec výbornou plachtou ukončuje první set.

Druhý set začal vyrovnaně, ale na straně Frýdku se začaly kupit chyby a Dukla šla snadno do vedení 11:6 a Frýdek-Místek si bere time out. Tak jako v prvním setu Dukla přidává bod za bodem, Frýdek-Místek nemá dobře přihráno a kombinace do útoku jim nevycházejí (23:13). Poslední bod druhého setu skládá na zem Šotkovská útokem z handy.

Dukla ve třetím setu opět utekla při podání Bartošové dobrou obranou v poli a dohranými balóny na stav 6:2. Frýdek si bere za toho stavu první time out. Na podání je stále Bartošová, ale to se píše už stav 9:2, při kterém si bere druhý time out Frýdek. Po oddechovém čase Bartošová přidává čisté eso (10:2). Domácí trenér dal příležitost i dalším hráčkám, aby se rozehrály do sezóny. Dukla tak vyhrává hladce první domácí utkání 3:0.

Autor: Aleš Správka